خرید ایکس باکس (XBOX)استفاده از کنسول‌های بازی سن و سال نمیشناسند چون همه به دنبال بازی، پر کردن اوقات فراغت و هیجان هستند. در این میان شرکت‌های تولید کننده نیز به دنبال تولید محصولاتی جدید با کیفیت بالاتر هستند تا نظر گیمرها را به خود جلب نمایند و فروش زیادی داشته باشند. کنسول بازی ایکس باکس Xbox شرکت مایکروسافت و پلی استیشن سونی در این زمینه رقیب جدی یکدیگر محسوب می‌شوند. همچنین قیمت کنسول بازی ایکس باکس (XBOX) نسبت به پلی استیشن سونی رقابتی تر است.

در هنگام خرید ایکس باکس داشتن اطلاعات کافی در مورد انواع مدل‌های این دستگاه به شما کمک می‌کند تا خرید بهتری داشته باشید. در فروشگاه اینترنتی بازیمی کاربران می‌توانند با توجه به نیاز، سلیقه و بررسی مشخصات کنسول‌های Xbox، محصول مورد نظر خود را با اطمینان خاطر از نظر اصالت کالا و با قیمتی ارزان خریداری نمایند. 

خرید ایکس باکس (XBOX)

اولین کنسول بازی مایکروسافت با نام DirectX Box در سال 1998 به بازار معرفی شد که بعدها نام آن به Xbox تغییر یافت. در آن زمان با وجود پلی استیشن 2 معرفی این کنسول حتی با داشتن قدرت و کیفیت بالاتر به گیمرها کار دشواری بود. با گذشت زمان و رقابت با پلی استیشن، مایکروسافت نسل‌های مختلفی از این کنسول را روانه بازار کرد. آخرین مدل کنسول ایکس باکس، سری ایکس نام دارد که یک غول در میان دستگاه‌های بازی محسوب می‌شود.

انواع ایکس باکس 

کنسول بازی ایکس باکس در سری‌های مختلف تولید شده است که در زیر به شرح مختصر هر یک می‌پردازیم: 

ایکس باکس 360

این کنسول در سال 2005 در دو مدل ساده و 360 اسلیم معرفی و عرضه شد و به رقابت با پلی استیشن پرداخت که  قیمت بالایی نیز داشت. وجود سه چراغ چشمک زن، گرم شدن بیش از حد دستگاه از معایب آن محسوب می‌شد.

ایکس باکس وان 

این محصول همزمان با پلی استیشن 4 عرضه شد و به دلیل نداشتن ظاهر زیبا و قیمتی معادل با پلی استیشن مورد استقبال قرار نگرفت و مایکروسافت با شکست مواجه شد. این دستگاه دیگر تولید نمی‌شود.

ایکس باکس وان اس

کنسول بازی ایکس باکس وان اس نسخه بهبود یافته One Xbox است. این دستگاه در سه ظرفیت ۵۰۰ گیگابایت، ۱ و ۲ ترابایت تولید شد و در حال حاضر فقط نسخه یک تراباتی آن عرضه می‌شود.

Xbox One S از مدل قبلی 40 درصد کوچکتر بوده و از عملکرد بهتری برخوردار است. 

ایکس باکس وان ایکس 

این کنسول در سال 2017 عرضه شد و یک بازی 4k واقعی در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این مدل از نظر ظاهری شبیه به وان اس بوده اما باریک‌تر است و قیمت بالاتری دارد.

کنسول Xbox One X از PS4 Pro قدرت بالاتری دارد.

ایکس باکس سری ایکس

در 10 نوامبر سال 2020 کنسول ایکس باکس سری X معرفی شد. این دستگاه قدرتمند با پلی استیشن 5 در حال رقابت بوده و قیمت کمتری دارد. در هنگام بازی با این دستگاه تجربه لذت بخشی کسب می‌کنید. همچنین تمام بازی‌های شناخته شده ایکس باکس برای سری S و X تولید شده است.

از ویژگی‌های Xbox Series X می‌توان رزولوشن بالا، نرخ فریم با ثبات، زمان راه‌اندازی کوتاه و ... اشاره نمود.

دسته‌بندی