قیمت موس گیمینگ


کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:


به عنوان ابزار اصلی یک گیمر رایانه شخصی، انتخاب ماوس بازی مناسب بسیار مهم است. با وجود چنین طیف گسترده ای از ماوس های بازی، ممکن است انتخاب کمی سخت باشد.

موس گیمینگ چیست؟

از یک زاویه، یک موس گیمینگ فقط یک ماوس معمولی است، اما با چند ویژگی اضافی که آن را برای بازی مناسب می کند. از زاویه ای دیگر، این یک قطعه ضروری از کیت بازی سفارشی است! این ویژگی ها عبارتند از حساسیت قابل تنظیم، سنسورهای بی عیب، دکمه های قابل برنامه ریزی، طراحی های فوق سبک و موارد دیگر که به کاربر اجازه می دهد واکنش های سریع و حرکات راحت تری داشته باشد. اگرچه یک موس گیمینگ همان نقش ماوس معمولی شما را ایفا می کند، اما این کار را با دقت بالاتری انجام می دهد.

چه چیزی بهترین موس گیمینگ را می سازد؟

برای یافتن بهترین موس گیمینگ، باید فاکتورهای مختلفی از جمله DPI و وزن را در نظر بگیرید. اکنون به آنها نگاه کنیم.

DPI

تنظیم DPI ماوس گیمینگ روش پیشنهادی برای تغییر سرعت آن است. DPI احتمالاً اولین مشخصاتی است که در برگه مشخصات ماوس بازی خواهید خواند. مخفف نقطه در اینچ است و در واقع حساسیت سطح سخت افزاری ماوس است. هرچه DPI بالاتر باشد، مکان نما روی صفحه سریعتر حرکت می کند.

کاربرد مورد نظر برای DPI چاپگرها هستند. این نشان می دهد که یک چاپگر چند نقطه می تواند در یک اینچ قرار گیرد. صادقانه بگویم، این یک اصطلاح عجیب و غریب برای ماوس بازی است، اما آن را به عنوان یک «نقطه» به یک پیکسل در نظر بگیرید. برخی از مدل ها به جای آن از CPI یا تعداد در هر اینچ استفاده کرده اند. این بیشتر برای ماوس های بازی کاربرد دارد، اما از نظر عملی، مانند DPI است.

آیا به ماوس بازی با DPI بالا نیاز دارید؟

شما به ندرت از حد بالایی DPI ماوس بازی استفاده خواهید کرد. مقادیری مانند 16000 DPI خیلی سریع هستند که قابل کنترل نیستند. در این DPI، اگر شما به اندازه ی ماوس خود را تکان دهید، مکان نما خود را از یک سر نمایشگر به انتهای دیگر پرت می کند. بنابراین، فقط به این دلیل که ماوس بازی بالاترین DPI را دارد، نخرید.

در حالی که ممکن است این DPI ها کاربردی نباشند، چیزی که ماوس های بازی را در مقایسه با ماوس های معمولی متمایز می کند، داشتن پروفایل های DPI و DPI قابل تنظیم است. در یک ماوس معمولی  DPI ثابت است و راهی برای تغییر آن ندارید. با این حال، در ماوس گیمینگ ، DPI آزادانه از حداقل تا حداکثر دامنه DPI قابل تنظیم است. این به شما امکان می دهد DPI را در مقادیر دقیق افزایش دهید تا حساسیت خود را بر اساس اولویت دقیق خود تنظیم کنید.

وزن

اخیراً، وزن ماوس گیمینگ به موضوعی بحث برانگیز تبدیل شده است. در مدل های قبل ماوس گیمینگ، وزن زیادی داشتند اما اکنون این مدل‌های فوق سبک هستند که بر بازار تسلط دارند. خواه این یک مد کوتاه مدت باشد یا یک تغییر اساسی، ماوس های سبک تر در حال حاضر تقاضای زیادی دارند و سازندگان در حال انجام این چالش هستند.

آیا یک ماوس سبک وزن برای بازی بسیار مهم است؟

وزن سبک تر، مانور دادن با ماوس بازی و به دست آوردن مجدد کنترل پس از یک حرکت را آسان تر می کند. با اصطکاک کمتر در برابر ماوس خود، می‌توانید کوچک‌ترین افزایش‌ها و انقباضات پیکسل به پیکسل را انجام دهید. نیروی اضافی که برای فشار دادن یک ماوس بازی سنگین‌تر نیاز دارید، ممکن است باعث شود هدفتان را کاملا از دست بدهید. و هنگامی که یک ماوس بازی سنگین راه می‌افتد، اینرسی به این معنی است که توقف آن بیشتر طول می‌کشد.

باسیم یا وایرلس

بعد از وزن، فاکتور بعدی که باید در نظر بگیرید این است که ماوس بازی سیمی یا بی سیم را انتخاب کنید. ممکن است تمایل داشته باشید که این یک پاسخ آسان برای بازی باشد. مطمئناً سیم در مورد پاسخگویی برتر است. با این حال، موس‌های بازی بی‌سیم – با دانگل‌های بی‌سیم با تأخیر کم اختصاصی ۲.۴ گیگاهرتز – از موس‌های معمولی متصل به بلوتوث شما جلوتر هستند. موس‌های بازی بی‌سیم در سال‌های اخیر به‌طور قابل‌توجهی بهبود یافته‌اند، به طوری که اتصال سریع آن‌ها می‌تواند با سرعت یک ماوس بازی سیمی رقابت کند یا از آن فراتر رود.

ماوس بازی بی‌سیم - مزایا در مقابل معایب

این مساله به بحث وزن برمی گردد. باتری سبک نیست، وقتی ماوس گیمینگ با وزن کمتر از 50 گرم وجود دارد، باتری بخش قابل توجهی از وزن ماوس را اشغال می کند. اگر سبک ترین وزن ممکن را می خواهید، باید از ماوس باسیم استفاده کنید.

بهترین ماوس های بازی بی سیم با یک بار شارژ بیش از 100 ساعت کار می کنند. اما ممکن است وسط بازی حساس، باتری خالی شود. اگر ترجیح می دهید نگران شارژ موس خود نباشید یا با عجله یک باتری تازه را در میانه مسابقه تعویض کنید، بهتر است از موس گیمینگ با سیم استفاده کنید.

سنسور

یک ماوس گیمینگ مناسب از خط مشی سختگیرانه و تحمل صفر در برابر شتاب زاویه، شکستن زاویه و صاف کردن پیروی می کند. این «ویژگی‌ها» بارها و بارها در موس‌های معمولی ظاهر می‌شوند. معمولاً در توضیحات محصول خود متوجه می‌شوید که یک ماوس بازی از چه سنسور نوری استفاده می‌کند، اما اگر اینطور نیست، جستجوی Google تنها چند کلیک با شما فاصله دارد. می‌توانید مدل حسگر را با فهرستی از «حسگر بی‌عیب» تأییدشده که به‌صورت آنلاین به اشتراک گذاشته شده است، ارجاع دهید. یک سنسور بی عیب و نقص هیچ نشانه ای از این به اصطلاح ویژگی ها را نشان نمی دهد و آن را برای بازی مناسب می کند.

انتخاب بهترین پد موس گیمینگ

سطحی که از ماوس بازی خود روی آن استفاده می‌کنید می‌تواند تأثیر چشمگیری بر ردیابی، دقت و توانایی شما برای هدف‌گیری داشته باشد و در نهایت بر شانس برنده شدن شما تأثیر بگذارد. حتی اگر به نظر می رسد که ماوس بازی شما روی یک سطح مشخص عملکردی دارد، ممکن است آنطور که باید ردیابی کامل نداشته باشد.

 به این ترتیب، می‌خواهید موس بازی خود را با یک پد موس بازی جفت کنید تا از عملکرد بهینه، حتی در هنگام حرکت‌های نامنظم، اطمینان حاصل کنید. بدون پد ماوس، ماوس بازی شما در معرض تمام عیوب ریز سطح قرار می گیرد و ردیابی آن را برای ماوس سخت می کند.

خريد موس گيمينگ

شما می‌توانید بهترین انواع موس گيمينگ با سیم و بی سیم را پس از بررسی مشخصات از فروشگاه اینترنتی بازیمی با قیمت ارزان و کیفیت اصلی به صورت آنلاین خریداری نمایید. تمامی محصولات این فروشگاه همراه با ضمانت بازگشت 7 روزه ارائه می‌شود.

دسته‌بندی