خرید سیم شارژر ایفون لایتنینگ اپلکمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:


کانکتور لایتنینگ در سال 2012 با ورود آیفون 5 و آیپد 4 معرفی شد. این کانکتور همچنان راه استانداردی برای شارژ آنها و اتصال آنها به دستگاه های دیگر مانند لپ تاپ است، اگرچه برخی از دستگاه ها مانند آیپد پرو 2018، ممکن است از USB-C به جای لایتنینگ به عنوان رابط استاندارد خود استفاده کند.

کابل شارژ لایتنینگ چیست

کابل در درجه اول برای شارژ دستگاه استفاده می شود. آیفون و آیپد هر دو شامل یک کابل لایتنینگ و یک شارژر هستند که برای اتصال انتهای USB کابل به پریز برق استفاده می شود. این کابل همچنین می تواند برای شارژ دستگاه با وصل کردن آن به پورت USB رایانه استفاده شود، اما کیفیت شارژی که می توانید از لپ تاپ یا رایانه رومیزی خود دریافت کنید متفاوت است. درگاه USB در رایانه قدیمی ممکن است انرژی کافی برای شارژ iPhoneیا iPad را تامین نکند.

کانکتور لایتنینگ چیزی بیش از انتقال انرژی انجام می دهد. همچنین می تواند اطلاعات دیجیتالی را ارسال و دریافت کند، بنابراین می توانید از آن برای آپلود عکس و فیلم در لپ تاپ یا دانلود موسیقی و فیلم استفاده کنید. iPhone، iPad و iPod Touch با iTunes تعامل دارند تا فایل‌ها را بین دستگاه iOS و رایانه شما همگام‌سازی کنند.

کانکتور لایتنینگ می تواند صدا را نیز منتقل کند. با شروع آیفون 7، اپل کانکتور هدفون را در سری گوشی های هوشمند خود حذف کرد. در حالی که ظهور هدفون‌ها و بلندگوهای بی‌سیم باعث این تصمیم اپل شد، آخرین آیفون‌ها شامل یک آداپتور لایتنینگ به هدفون هستند که دستگاه‌ها را به هدفون‌ها با کانکتورهای miniplug متصل می‌کند.

از آنجایی که آداپتور بسیار نازک و همه کاره است، کانکتور لایتنینگ به روشی عالی برای شارژ بسیاری از لوازم جانبی عالی که در آیفون، آی پد و مک استفاده می کنیم، تبدیل شده است. در اینجا برخی از دستگاه ها و لوازم جانبی مختلفی که از پورت لایتنینگ استفاده می کنند آورده شده است:

صفحه کلید جادویی

ماوس جادویی 

مداد اپل (درگاه لایتنینگ نیز برای جفت کردن مداد با iPad Pro استفاده می شود.)

کنترل سیری (برای استفاده با جدیدترین تلویزیون های اپل.)

کیس شارژ ایر پاد

هدفون Beats X

ایرپاد (هدفون های جدیدی هستند که همراه با iPhone و iPad ارائه می شوند.)

کدام دستگاه های موبایل با کانکتور لایتنینگ سازگار هستند؟

اپل کانکتور لایتنینگ را در سپتامبر سال 2012 معرفی کرد و به پورت استاندارد محصولات موبایل اپل از جمله آیفون، آی‌پد و آی‌پاد تاچ تبدیل شد. دستگاه های زیر دارای پورت های لایتنینگ هستند:

  • آیفون 5 به بعد.
  • iPad 4 و جدیدتر (از جمله مدل‌های Air، Mini و Pro).
  • آی پاد تاچ نسل پنجم و بالاتر.
  • آی پاد نانو نسل هفتم
  • آی پد
  • آی پاد
  • آی پاد نانو (نسل هفتم)
  • آی پاد تاچ (نسل پنجم)
  • آی پاد تاچ (نسل ششم)