پس از غیبت طولانی مدت فرانچایز علمی تخیلی Mass Effect، سرانجام تایید شد که ساخت بازی‌های نقش‌آفرینی این سری با توسعه‌ی عنوان Mass Effect 4 از پی گرفته خواهد شد. در شرایطی که هیچ اطلاعاتی از بازی مذکور به دست ما نرسیده است و حتی نمی‌دانیم به چه شکل خواهد بود و یا چه زمانی عرضه خواهد شد، این شانس را داریم تا با تجربه‌ی بازی Mass Effect: Legendary Edition که چند ماه قبل منتشر شد، با سری محبوبمان دیداری تازه کنیم.

این مجموعه، شامل نسخه‌ی بهبودیافته‌ی سه گانه‌ی اول سری Mass Effect است و این طور که به نظر می‌رسد، بسیار مورد استقبال بازی‌بازان قرار گرفته است. این موضوع را می‌توان از توییت اخیر آقای دنیل احمد (Daniel Ahmad) که یکی از تحلیلگران صاحب‌نام به حساب می‌آید، متوجه شد. ایشان در قالب پستی، جزئیاتی را از آخرین کنفرانس تلفنی شرکت الکترونیک آرتس (Electronic Arts) منتشر کرده است.

در این گفت‌وگوی  تلفنی، ناشر بازی Mass Effect: Legendary Edition به صراحت بیان کرده که دستاورد این بازی، فراتر از انتظارات مقامات داخلی الکترونیک آرتس بوده است. البته مشخص نیست که الکترونیک آرتس چه آماری را برای فروش بازی Mass Effect: Legendary Edition پیش‌بینی می‌کرده و یا این بازی تا کنون چه مقدار فروش داشته است.

سری Mass Effect مدت زیادی از میادین به دور بود و بدیهی است که با خاطرات فراوانی که بازی‌بازان از تصمیم‌گیری‌های تاثیرگذارشان در روایت داستان این سری به یاد داشته‌اند، یک نسخه‌ی بهبودیافته استقبال خوبی را به همراه خواهد داشت. از همین جهت، جای تعجبی ندارد اگر فروش بازی Mass Effect: Legendary Edition از پیش‌بینی ناشر آن بیش‌تر باشد.

بازی Mass Effect: Legendary Edition هم اکنون در دسترس کاربران کنسول‌هایایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴و پلتفرم رایانه‌های شخصی قرار دارد. گفتنی است که دارندگان کنسول‌های نسل نهمیپلی‌استیشن ۵و ایکس‌باکس سری ایکس/سری اس نیز به لطف قابلیت بکوارد می‌توانند به تجربه‌ی این بازی بپردازند.منیع:گیمفا

https://bazime.ir/