بر هیچ‌ کس پوشیده نیست که اغلب، کنسول‌ها در سال‌های اول فروش‌شان، با زیان به فروش می‌رسند و به همین دلیل، تولیدکنندگان آنها بیشترین سود خود را از راه‌های دیگری همچون فروش نرم‌افزارهای جانبی به دست می‌آورند. پلی استیشن ۵ (Playstation 5) هم از این قاعده مستثنی نیست و سونی (Sony) با فروش هر عدد از این کنسول، ضرر مالی بهش وارد می‌شد. حال به نظر می‌رسد که سونی قصد بیش از این، کنسول‌ پلی‌استیشن ۵ را با ضرر نفروشد.

براساس گزارشی که توسط بلومبرگ منتشر شده است، مدیر مالی کمپانی سونی، هیروکی توتوکی (Hiroki Totoki) تأیید کرده است که نسخه‌ی دیسکی کنسول پلی‌استیشن ۵ که با قیمت ۴۹۹ دلار به فروش می‌رسید، دیگر قرار نیست که با زیان به فروش برسد. اما در همین حال، نسخه‌ی دیجیتال کنسول پلی‌استیشن ۵ که با قیمت ۳۹۹ دلار به فروش می‌رسد، همچنان محتمل ضرر می‌شود و با همین قیمت فعلی به فروش خواهد رسید. آقای هیروکی در همین رابطه هم گفت که ما قرار است زیان مربوط به فروش نسخه‌ی دیجیتال پلی‌استیشن ۵ را با فروش کنسول‌ پلی‌استیشن ۴ و لوازم جانبی دیگر جبران کنیم.

PS5

مروری بر میزان فروش کنسول پلی استیشن ۵

با اینکه کنسول پلی‌استیشن ۵ در ماه نوامبر سال جاری میلادی عرضه شد، توانست در همین مدت هم فروش بی‎‌نظیر و چشمگیری را تجربه نماید و بر قوز اول فروش با ضرر خود غلبه کند. سونی در حال حاضر، ۱۰٫۱ میلیون دستگاه پلی‌استیشن ۵ در سراسر جهان به فروش رسانده است و امیدوار است تا پایان سال مالی جاری، ۱۴٫۸ میلیون واحد از این کنسول را به فروش برساند. از این تعداد نیز ۲٫۳ میلیون دستگاه در حال حاضر فروخته شده است.

در رابطه با میزان فروش، آقای توتوکی اظهار داشت که به میزان کافی تراشه‌ی نیمه هادی برای تولید پلی‌استیشن ۵ در اختیار داریم و از بابت میزان عرضه و تقاضا هیچگونه نگرانی نداریم. به تازگی آمار فروش پلی‌استیشن ۴ و ۵ در ربع اول سال مالی منتشر شده است که در این نشانی می‌توانید آن را مطالعه کنید.


منیع:گیمفا

https://bazime.ir/