اکتیویژن شایعاتی که مبنی بر ساخت نسخه بازسازی شده‌ی بازی Call of Duty: Modern Warfare 3 مطرح شده را به صراحت تکذیب می‌کند.وبسایت CharlieIntel در گزارشی به بیانیه‌ی رسمی اکتیویژن در خصوص شایعاتی که چند ماه است در منابع مختلف مطرح شده، پرداخته است.

سخنگوی ناشر بازی‌های کال آف دیوتی صراحتاً اعلام کرده که «چیزی به‌عنوان ریمستر Modern Warfare 3، چه مربوط‌به بخش کمپین داستانی و چه حالت چند نفره وجود ندارد. هر گزارشی که در خلاف این موضوع منتشر شده، تکذیب می‌شود.» اکتیویژن در سال ۲۰۲۰ ریمستر بازی Modern Warfare 2 را به‌عنوان یکی از دو بازی تاریخ سری کال آف دیوتی که تاکنون بازسازی شدند، منتشر کرد. شایعاتی که سخنگوی این شرکت به آن اشاره می‌کند، احتمال پیشبرد رویکردی مشابه در خصوص Modern Warfare 3 را مطرح کرده بودند.

Call of Duty 4: Modern Warfare دیگر بازی مجموعه‌ی کال آف دیوتی بود که نسخه بازسازی شده‌ی آن در قالب بسته‌ی ویژه‌ی بازی Infinite Warfare در سال ۲۰۱۶ منتشر شد. بعدها نسخه مستقل ریمستر CoD 4 نیز به‌صورت جداگانه عرضه شد. بازی Modern Warfare Remastered برخلاف ریمستر Modern Warfare 2 هم کمپین داستانی و هم بخش چندنفره بازی را در نسخه بازسازی شده گنجانده بود.

گیم پلی بازی Modern Warfare 3

بازی Modern Warfare 3 توسط استودیوی اینفینیتی وارد توسعه داده شده و روی پلتفرم‌های پلی استیشن 3، ایکس باکس 360 و پی سی منتشر شده بود. استودیوی تری‌ارک نیز ساخت نسخه Wii این بازی را برعهده داشت. علاوه‌بر این تیم توسعه‌دهندگان n-Space نسخه ویژه کنسول Nintendo DS این بازی را نیز آماده کرده بودند.

مجموعه‌ی کال آف دیوتی همچنان در اوج محبوبیت قرار داشته و از نظر آمار و ارقام نیز بهترین شرایط خود را تجربه می‌کند. اکتیویژن به‌طور همزمان از سه بازی Call of Duty: Warzone،  Call of Duty: Mobile و نسخه پریمیوم سالانه‌ی این مجموعه پشتیبانی کرده و قصد دارد در ادامه این مجموعه را حتی بیشتر از این هم گسترش دهد. این شرکت اخیراً استودیویی که قرار است بازی دوم Call of Duty در پلتفرم موبایل را بسازد معرفی کرده و در مورد قسمت‌های اصلی این مجموعه نیز گفته می‌شود Sledgehammer Games مسئولیت ساخت بازی بعدی را عهده دار شده است. براساس گزارش‌ها منتشر شده، مضامین و داستان اصلی این بازی در دوران جنگ جهانی دوم جریان دارد.

همه‌ی این اتفاقات در حالی رخ می‌دهند که Activision Blizzard به‌دلیل آنچه که «بدرفتاری و آزار و اذیت علیه زنان» بیان شده، مورد اتهام دادگاه ایالتی کالیفرنیا قرار گرفته است.

Call Of Duty: Black Oops Cold War جدیدترین بازی از سری کال آف دیوتی است که در آستانه برگزاری فصل پنجم خود در ۱۲ اوت (۲۱ مرداد) قرار داشته و تریلر سینماتیک جدیدی نیز از آن منتشر شده است.

منبع:زومجیhttps://bazime.ir/