رکورد گران‌ترین بازی ویدئویی تمام دوران، توسط یک نسخه‌ی پلمپ شده از بازی .Super Mario Bros برای کنسول NES که در هفته‌ی جاری به قیمت ۲ میلیون دلار فروش رفت، شکسته شد.

به طور کلی کارتریج‌ها و نسخه‌های مهر و موم شده‌ی بازی‌های ویدیویی، در ایام کرونا با تقاضای بسیار بالایی رو‌به‌رو شده‌اند، چنان که طی ۱۸ ماه اخیر، چندین مرتبه شاهد جابه‌جا شدن رکورد گران‌ترین بازی تاریخ بودیم. در ادامه می‌توانید لیست به‌روزرسانی شده‌ی این رکوردها را مشاهده کنید.

  • فروش ۱۱۴ هزار دلاری .Super Mario Bros در تاریخ ۲۰ تیر ۱۳۹۹ (۱۰ جولای ۲۰۲۰)
  • فروش ۱۵۶ هزار دلاری Super Mario Bros. 3 در تاریخ ۳ آذر ۱۳۹۹ (۲۳ نوامبر ۲۰۲۰)
  • فروش ۶۶۰ هزار دلاری Super Mario Bros. در تاریخ ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ (۲ آپریل ۲۰۲۱)
  • فروش ۸۷۰ هزار دلاری The Legend of Zelda در تاریخ ۱۸ تیر ۱۴۰۰ (۹ جولای ۲۰۲۱)
  • فروش ۱,۵ میلیون دلاری Super Mario 64 در تاریخ ۲۰ تیر ۱۴۰۰ (۱۱ جولای ۲۰۲۱)
  • فروش ۲ میلیون دلاری .Super Mario Bros در تاریخ ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ (۶ آگست ۲۰۲۱)

همان‌طور که در لیست بالا مشاهده می‌کنید، ماه گذشته یک نسخه از Super Mario 64 به قیمت ۱٫۵۶ میلیون دلار فروخته شد که تا دیروز بالاترین قیمتی حساب می‌شد که کسی برای یک بازی ویدیویی خرج کرده بود.

البته بر خلاف موارد موجود در لیست، رکورد این هفته از طریق سیستمی متفاوت از حراج سنتی به دست آمد. گزارش شده که وب‌سایت Rally از سیستم متفاوتی استفاده می‌کند که طی آن از افراد برای خرید سهام اقلام جداگانه‌ی موجود، دعوت به عمل می‌آید.

در واقع طی این سیستم، هنگامی که شخصی پیشنهاد خرید مستقیم یکی از اقلام را می‌دهد، از سهام‌داران دعوت می‌شود تا در مورد فروش یا نقد شدن سهم خود از سود، رای دهند. گفته می‌شود که یکی از سهام‌داران بازی .Super Mario Bros که سال گذشته ۱۰۰ دلار در این بازی سرمایه گذاری کرده بود، مبلغ ۹۵۰ دلار را از این فروش به دست آورده است.

گزارش شده که پیشنهاد ۲ میلیون دلاری یک خریدار ناشناس، که “در زمینه‌ی بازی‌های ویدئویی شرط بندی‌های بزرگی را انجام می‌دهد” توانست رضایت سه چهارم سهام‌داران بازی‌ها را جلب کند.

نظر شما درباره‌ی این خرید گران‌قیمت چیست؟ نظرات خود را با ما و دیگر کاربران بازیمی به اشتراک بگذارید.


منیع:گیمفا

https://bazime.ir/