شرکت ولو (Valve) به تازگی فهرست پرفروش‌ترین بازی‌های رایانه‌های شخصی بر روی پلتفرم استیم را منتشر کرده است. این طور که به نظر می‌رسد، بازی‌بازان به شدت برای تجربه‌ی عنوان شوتر اول شخص Back 4 Blood هیجان زده هستند.

از زمان انتشار بازی محبوب Left 4 Dead 2 در سال ۲۰۰۹، تقریباً هیچ عنوان دیگری نتوانسته است جای خالی این بازی Co-op زامبی محور را پر کند. حال پس از چندین سال، توسعه‌دهندگان سری Left 4 Dead قصد دارند تا با عرضه‌ی Back 4 Blood، بازی‌بازانی که هنوز هم منتظر انتشار نسخه‌ی سوم Left 4 Dead هستند را راضی کنند. دو روز پیش، استودیوی ترتل راک (Turtle Rock Studio) بتای عمومی Back 4 Blood را در دسترس بازی‌بازان قرار داد.

با توجه به این که پیش خرید بازی سریع‌ترین راه دسترسی به نسخه‌ی بتای آن محسوب می‌شود، فروش بالای Back 4 Blood در استیم کاملاً منطقی است. این عنوان در هفته‌ی گذشته موفق شد تا با کنار زدن بازی محبوب New World، رتبه‌ی اول فهرست پرفروش‌ترین بازی استیم را از آن خود کند. همچنین باید اشاره کنیم که زمان تجربه‌ بتای New World به پایان رسیده است و به همین دلیل شاهد سقوط این عنوان از صدر جدول هستیم.

۱- Back 4 Blood (Pre-Order)
۲- The Ascent
۳- Tribes of Midgard
۴- Valve Index VR Kit
۵- Grand Theft Auto V
۶- It Takes Two
۷- New World (Pre-Order)
۸- New World Deluxe (Pre-Order)
۹- Grounded
۱۰- Call of Duty: Black Ops III

The Ascent و Tribes of Midgard که هفته‌ی گذشته به ترتیب در رتبه‌‌های سوم و چهارم قرار داشتند، با یک پله صعود به جایگاه‌های دوم و سوم فهرست جدید دست پیدا کرده‌اند. در کنار این عناوین، بازی بزرگ GTA V نیز از رتبه‌ی هفتم به جایگاه پنجم رسیده است.

از طرف دیگر، بازی‌های It Takes Two و Call of Duty: Black Ops III به لطف کاهش قیمت به فهرست پرفروش‌ترین عناوین هفتگی استیم وارد شده‌اند. همچنین Orcs Must Die 3 ،Battlefield 1 ،Hitman 2 و Mini Motorways نیز دیگر در این فهرست دیده نمی‌شوند. در نهایت لازم به ذکر است که افزایش فروش Grounded نیز به خاطر پیشنهاد ویژه‌ی توسعه‌دهندگان برای تجربه‌ی بازی به صورت رایگان به مدت یک هفته بوده است.


منبع:گیمفا

https://bazime.ir/