در مصاحبه‌ای طولانی که اخیراً توسط Unreal Engine منتشر شد، اسکوئر اینکس به بررسی نحوه‌ی استفاده‌ی بازی Final Fantasy VII Remake Intergrade از قدرت پلی‌استیشن ۵ پرداخت.

شوییچی ایکدا (Shuichi Ikeda) به عنوان برنامه‌نویس ارشد رندرینگ این بازی چنین اظهار می‌کند که:

با پشتیبانی از وضوح تصویر ۴K در بازی Final Fantasy VII Remake Intergrade، ما شاهد تفاوت قابل توجه‌ای در رزولوشن بودیم و اگر می‌خواستیم تا کیفیت نهایی skybox را حفظ کنیم، باید بافت‌های آن را در چند نقطه از نظر کیفی ارتقا می‌دادیم. علاوه بر این، جزئیات دیگری نیز وجود داشتند که به واسطه‌ی این افزایش وضوح، باید تغییر یافته و به‌روزرسانی می‌شدند.

همچنین، توموهیتو هانو (Tomohito Hano) به عنوان برنامه‌نویس ارشد فنی از اسکوئر اینکس (Square Enix) توضیحاتی در مورد تکنولوژی جدید فشرده‌سازی حجم بازی‌ها توسط کنسول پلی‌استیشن ۵ و چگونگی کاهش حجم بازی Final Fantasy VII Remake Intergrade در این کنسول را ارائه داد.

در نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴، ما مجبور شدیم از فرمتی که کیفیت بالاتر و بافت‌هایی با وضوح بالاتری را ارائه می‌دهد، به دلیل محدودیت حافظه و ظرفیت دیسک صرف نظر کنیم. بنابراین، بدون تکنولوژی کرکن (Kraken) ما هرگز قادر نبودیم بازی Final Fantasy VII Remake Intergrade را به صورت فیزیکی عرضه کنیم. در مجموع، این بازی حتی با داشتن فایل‌هایی که وضوح ۴K دارند، همچنان و به لطف کرکن در دیسک‌ها قابل ذخیره‌سازی هستند.

بازی Final Fantasy VII Remake Intergrade، هم‌اکنون در دسترس دارندگان کنسول پلی‌استیشن ۵ قرار دارد.منبع:گیمفا

https://bazime.ir/