توسعه‌دهنده‌ی بازی Stalker 2: Heart of Chernobyl،  یعنی استودیوی GSC گیم ورلد (GSC Game World) به تازگی اعلام کرده است که جهان پساآخرالزمانی این بازی با استفاده از موتور آنریل انجین ۵ (Unreal Engine 5) توسعه داده می‌شود.


از قرار معلوم، Stalker 2 اولین بازی این فرانچایز خواهد بود که موتور اختصاص ایکس ری انجین (X-Ray Engine) را کنار گذاشته و از آنریل انجین ۵ استفاده می‌کند. این موضوع، توسط صفحه‌ی رسمی بازی Stalker در شبکه توییتر اعلام شد:


هی UnrealEngine، با خیال راحت اعلام کن که ما از آنریل انجین ۵ استفاده می‌کنیم.


بازی Stalker 2، در سال ۲۰۲۰ و در جریان رویداد Xbox Game Sowcase معرفی شد. در آن زمان، تریلری به نمایش گذاشته شد تا بازی‌بازان نگاه کوتاهی به نور پردازی و جزئیات دنیای این بازی داشته باشد. البته این تریلر نشان‌دهنده‌ی گیم‌پلی بازی نبود.

با این حال،اواسط خرداد ماه سال جاری بود که در جریان رویداد مشترک مایکروسافت و بتسدا در E3 2021، تریلری از گیم‌پلی این بازی منتشر شد. این تریلر که اجرای بازی را نمایش می‌داد، محیط، انیمیشن‌ها و نورپردازی بازی را به شکل زنده به تصویر می‌کشید. هرچند، گفتنی است ویدئوهایی که پیش از عرضه‌ی بازی‌ها به اشتراک گذاشته می‌شوند، ممکن است نمایانگر محصول

نهایی نبوده و تفاوت‌هایی را با آن داشته باشند.

جزئیات بالایی که در تریلر گیم‌پلی بازی Stalker 2: Heart of Chernobyl دیده می‌شد، در ابتدا دو نظریه را مطرح می‌کرد. اینکه GSC گیم ورلد اقدام به ارتقای موتور خود کرده است، و یا برای توسعه‌ی بازی جدید خود از موتور دیگری استفاده می‌کند. اما حال دیگر تایید شده است که کیفیت گرافیکی بالای این بازی، از قدرت موتور آنریل انجین ۵ نشأت گرفته است.

سال گذشته‌ی میلادی بود که از موتور گرافیکی آنریل انجین ۵ و فناوری نورپردازی قدرتمند آن که Lumen نام دارد رونمایی شد. از آن زمان تا کنون، دموهای فنی متعددی توانایی این موتور گرافیکی را به نمایش گذاشته‌اند.

یکی دیگر از قابلیت‌های کلیدی موتور آنریل انجین ۵، Nanite خوانده می‌شود. این قابلیت، اطلاعات مرتبط به بافت‌های تصاویر را دریافت کرده تنها بخش‌هایی از آن‌ها را که به بازی‌بازان ارتباط دارند و قابل مشاهده هستند، ارائه می‌کند. با این کار، توسعه‌دهندگان قادر به اسکن تصاویر با وضوح بسیار بالا و قرار دادن آن‌ها در داخل بازی خواهند بود. در ادامه هم آنریل انجین تنها بخشی که لازم است را ارائه می‌کند و در نتیجه قدرت کامپیوتر ذخیره می‌گردد.

بازی Stalker 2: Heart of Chernobyl، در تاریخ ۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ (۲۸ آپریل ۲۰۲۲)، برای کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس/سری اس و پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.منبع:گیمفا

https://bazime.ir/