مدتی پیش این خبر را منتشر کردیم که بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی چندین منبع معتبر، استودیوی فرام سافتور (From Software)، خالق سری Dark Souls و بازی Bloodborne، بر روی یک انحصاری پلی استیشن کار می‌کند. حال جزئیات بیشتری پیرامون این قرارداد منتشر شده است.

این گزارش ابتدا از سوی منبعی با نام HazzadorGamin منتشر شد که اصولاََ شایعه‌های مختلف را بازتاب می‌دهد، اما نکته‌ی قابل توجه این است که اِد شپشال (Ed Shpeshal)، منبع داخلی معتبر ایکس‌باکس، این توییت را تایید کرد. وی در زمان گزارش خبر قبلی متذکر شد که قصد داشته است در پادکست بعدی ایکس‌باکس‌اِرا (XboxERA) پیرامون آن صحبت کند. دیشب این پادکست برگزار شد و شپشال اطلاعات زیر را به اشتراک گذاشت:

  • بازی بعدی فرام سافتور در انحصار پلی استیشن ۵ قرار خواهد داشت و مدتی است که مراحل توسعه را در کنار Elden Ring طی می‌کند. بازی در دست ساخت یک آی‌پی (IP) کاملاََ جدید بوده که متعلق به سونی است و به هیچ وجه ارتباطی با Bloodborne نخواهد داشت.
  • این همکاری دقیقاََ مشابه قرارداد Bloodborne و Demon’s Souls خواهد بود، به شکلی که XDEV Japan برای توسعه‌ی آن به فرام سافتور کمک می‌کند. XDEV Japan شامل بخش عظیمی از کارکنان استودیوی تعطیل شده‌ی Japan Studio می‌شود.
  • این اثر یک بازی سولزلایک واقعی خواهد بود. به هیچ عنوان شباهتی به Sekiro ندارد و حتی از Elden Ring هم بیشتر سولزلایک خواهد بود.
  • فرام سافتور بازی جدیدی از سری Armored Core نیز در دست ساخت داشته است، اما به دلیل عدم تمرکز کافی بر روی آن و مشکلات کارگردانی، در حالت تعلیق قرار دارد و شاید بعدها مراحل ساخت آن ادامه پیدا کند. در حال حاضر استودیوی فرام سافتور به سختی بر روی پروژه‌ی انحصاری پلی استیشن کار می‌کند. آقای هیدتاکا میازاکی (Hidetaka Miyazaki) مستقیماََ این پروژه را کارگردانی می‌کند.
  • عنوان Elden Ring تقریباََ آماده است و تاخیر نخواهد خورد.

بازی Elden Ring در تاریخ ۱ بهمن ماه ۱۴۰۰ (۲۱ ژانویه ۲۰۲۲) برای ایکس‌باکس سری ایکس/اس، ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵ و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

منبع:گیمفاhttps://bazime.ir/