استودیوی فنلاندی رمدی انترتینمنت (Remedy Entertainment) به تازگی گزارش مالی نیمه‌ی اول سال ۲۰۲۱ خود را منتشر کرده است که خبر از عملکرد بسیار خوب این شرکت می‌دهد.

در جدیدترین گزارشات منتشر شده از سوی شرکت رمدی انترتینمنت، در کنار عملکرد مالی این شرکت که گفته شده است در بهترین حالت خود از آغاز تأسیس این استودیو قرار دارد، نگاهی به آمار بازی محبوب Control، عناوین در دست توسعه‌ی مرتبط با این فرنچایز و همچنین دیگر پروژه‌های در حال ساخت این استودیو انداخته شده است.

در ابتدا به اطلاعات مرتبط با عنوان Control می‌پردازیم. بر اساس این گزارشات، اولین نسخه از فرنچایز Control که در سال ۲۰۱۹ منتشر شد و توانست واکنش‌های بسیار خوبی از سوی منتقدین و بازی‌بازان دریافت کند، تا پایان نیمه‌ی اول سال میلادی ۲۰۲۱ توسط بیش از ۱۰ میلیون بازی‌باز تجربه شده است که رقم بسیار خوبی برای اولین نسخه از یک مجموعه محسوب می‌شود. بر اساس گزارشاتی که در گذشته از سمت استودیوی رمدی انترتینمنت منتشر شد، بازی Control تا پایان سال ۲۰۲۰ توسط بیش از ۲ میلیون بازی‌باز تجربه شده بود که بخشی از این جهش عظیم در شش ماه ابتدایی سال ۲۰۲۱ می‌تواند به در دسترس قرار گرفتن این اثر بر روی سرویس پلی‌استیشن پلاس (PlayStation Plus) مرتبط باشد.

این استودیو همچنین اعلام کرده است که مشغول توسعه‌ی نسخه‌ای از فرنچایز Control با بودجه‌ای بسیار بیشتر نسبت به نسخه‌ی اول است که احتمال می‌رود مربوط به دنباله‌ی اصلی نسخه‌ی ابتدایی باشد که البته هنوز در مرحله‌ی ایده‌پردازی قرار دارد. همچنین مدتی قبل بود که استودیوی رمدی انترتینمنت اعلام کرد با همکاری کمپانی ۵۰۵ گیمز (۵۰۵ Games) مشغول توسعه‌ی اثری تحت عنوان Condor بوده که در جهان مجموعه‌ی Control قرار داشته و عنوانی آنلاین کو-آپ (Co-op) محور است که در این گزارش اطلاعات چندانی از وضعیت توسعه‌ی آن منتشر نشده است.

Remedy Entertainment

بخش داستانی بازی شوتر اول شخص CrossfireX نیز به خوبی در حال پشت سر گذاشتن مراحل توسعه است و به بخش آزمایش گیم‌پلی توسط اعضای داخلی و خارجی استودیو رسیده است. در گزارشات آمده است که انتظار می‌رود در سال جاری میلادی شاهد عرضه شدن این اثر باشیم.

در پایان نیز آمده است که استودیوی رمدی انترتینمنت با همکاری کمپانی اپیک گیمز (Epic Games) مشغول توسعه‌ی یک پروژه‌ی تریپل اِی (AAA در صنعت بازی‌های ویدئویی به پروژه‌هایی با بودجه‌ی توسعه‌ی بالا گفته می‌شود) است که با قدرت در حال پشت سر گذاشتن مراحل توسعه است و بر اساس شایعات مربوط به عنوان Alan Wake 2 می‌شود. آقای جف گراب (Jeff Grubb)، از فعالان صنعت بازی‌های ویدئویی نیز مدتی قبل و پیش از انتشار جدیدترین گزارشات مالی استودیوی رمدی انترتینمنت، اعلام کرده بودند که احتمالاً اولین همکاری این استودیو‌ی فنلاندی و کمپانی اپیک گیمز، مربوط به ساخت دنباله‌ی بازی Alan Wake می‌شود.

منبع:گیمفاhttps://bazime.ir/