این طور که به نظر می‌رسد، احتمال دارد که در طی رویداد پیش روی QuakeCon 2021 شاهد رونمایی از یک بازی جدید از سری شوتر اول شخص Quake باشیم. جالب است بدانید که طبق برنامه‌های منتشر شده از این رویداد، بتسدا یک بخش جدا را به بازی Quake اختصاص داده است که هر دو استودیوی اید سافتور (id Software) و ماشین گیمز (MachineGames) نیز در آن حضور دارند.

اگر به خاطر داشته باشید، مدتی پیش بود که نیک شپشال (Nick Shpeshal) به بازگشت بزرگ مجموعه‌ی Quake اشاره کرد. طبق صحبت‌های این منبع داخلی، بازی جدید Quake، برای اولین بار در تاریخ این مجموعه، دارای یک شخصیت اصلی مونث خواهد بود. شپشال اعلام کرد که این بازی جدید توسط اید سافتور، توسعه‌دهنده‌ی سری DOOM، و با کمک استودیوی سوئدی ماشین گیمز ساخته خواهد شد.

حال با در نظر گرفتن اطلاعات جدید، ظاهراً ساخت یک بازی جدید از سری Quake تنها یک شایعه‌ی ساده نیست و بتسدا اخیراً با منتشر کردن برنامه‌ی کامل رویداد QuakeCon 2021 اشاره‌ به احیای Quake و سپس حذف سریع آن، به این شایعات شدت داده است. همان‌طور که گفته شد، بتسدا یک پنل مخصوص را برای Quake در نظر گرفته است که بر روی ۲۵‌امین سالگرد این مجموعه تمرکز دارد. در این پنل، کوین کلاود (Kevin Cloud) و مارتی استراتون (Marty Stratton) از اید سافتور و جرک گوستافسون (Jerk Gustafsson) از ماشین گیمز در مورد تاثیر و میراث Quake صحبت خواهند کرد.

Quake

مثل همیشه، ما توصیه می‌کنیم که هر نوع شایعه‌ای – حتی آن‌‌هایی که از سوی منابع شناخته شده منتشر می‌شوند – را باور نکنید. با این حال، حتی اگر سابقه‌ی بسیار خوب شپشال را نیز در نظر نگیریم، آیا حضور اعضای ارشد استودیو‌های ماشین گیمز و اید سافتور در پنلی که به ۲۵‌امین سالگرد Quake اختصاص دارد، تنها یک اتفاق ساده است؟ اگرچه امکان دارد که تمام این شایعه‌ها نادرست باشند، اما از طرف دیگر، احتمال ساخت یک بازی جدید از Quake با کیفیت کنونی عناوین سری DOOM قطعاً وجود دارد. 

منبع:زومجیhttps://bazime.ir/