طبق گزارشات خبرگزاری‌های مختلف، دولت چین قدم دیگری را در نبرد با بازی‌های آنلاین برداشته است؛ چرا که طبق قوانین جدید، افراد زیر ۱۸ سال در این کشور فقط می‌توانند به مدت یک ساعت در روزهای جمعه، آخر هفته و تعطیلات به آنلاین بازی کردن بپردازند. پیش از این، افراد زیر سن قانونی می‌توانستند به مدت یک ساعت و نیم در روزهای هفته و سه ساعت در روزهای تعطیل و آخر هفته به بازی‌های آنلاین دسترسی داشته باشند.

آژانس مطبوعاتی دولتی Xinhua گزارش می‌دهد که قوانین اعلام شده از طریق اداره‌ی ملی مطبوعات و انتشارات چین به این معنی است که افراد زیر 18 سال اکنون فقط مجاز به بازی آنلاین از ساعت 8 شب تا 9 شب به وقت محلی در روزهای جمعه، شنبه، یکشنبه و تعطیلات هستند و شرکت‌های بازی‌های آنلاین دیگر اجازه‌ی سرویس دهی در خارج از این روزها و ساعت‌ها را نخواهند داشت. بنابراین افراد زیر سن قانونی مستقر در چین، از روزهای دوشنبه تا پنجشنبه‌ در صورت عدم تعطیلی، به هیچ وجه اجازه‌ی دسترسی به بازی‌های آنلاین را ندارند.

بنا بر اعلام سازمان Gaming Regulator، شرکت‌های سازنده‌ی عناوین آنلاین، باید با اطمینان از اجرای صحیح و قانونی ثبت نام و ورود به سیستم، این سیاست جدید را اجرا کنند. آژانس مطبوعاتی Xinhua در ادامه می‌نویسد که اداره‌ی مطبوعات و انتشارات ملی همچنین هشدار داد که شرکت‌ها با افزایش شدت و دفعات بازرسی مواجه می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که به قوانین محدودیت زمانی برای افراد زیر ۱۸ سال پایبند هستند. هرگونه کوتاهی در انجام این کار به شدت مجازات خواهد شد.

دولت چین مدت‌هاست که نگاهی تیره به بازی‌های ویدئویی، به ویژه بازی‌های آنلاین دارد. چند هفته پیش بود که Xinhua بازی‌ها را “مواد مخدر الکترونیکی” نام‌گذاری کرد. این اظهارات باعث شد که سهام شرکت‌های تنسنت (Tencent) و نت‌ایز (NetEase) بیش از %10 سقوط کند و تقریباً 60 میلیارد دلار از ارزش آن‌ها در بازار کاسته شود، البته در ادامه‌ی این اتفاقات دولت چین اعلام کرد که این موضع به هیچ وجه رسمی نیست.منبع:گیمغا

https://bazime.ir/