چیزی تا انتشار جدیدترین نسخه از شبیه‌ساز فوتبالی شرکت الکترونیک آرتس (Electronic Arts) یعنی بازی FIFA 22 باقی نمانده است و اگر از افرادی باشید که این بازی را پیش خرید کرده‌اند یا اگر برنامه داشته باشید که این بازی را پیش از تاریخ عرضه‌اش تهیه کنید، احتمالا شنیدن جزئیات مربوط به مهلت پیش دانلود و حجم آن برای شما هیجان‌انگیز خواهد بود.

حجم دانلود بازی FIFA 22 در نسخه‌ی پلی‌استیشن ۵، بدون احتساب حجم بهینه‌ساز روز اول، نزدیک به ۵۲ گیگابایت خواهد بود و احتمالا نسخه‌ی ایکس‌باکس نیز حجمی مشابه و یا نزدیک به نسخه‌ی پلی‌استیشن داشته باشد. علاقه‌مندان می‌توانند از تاریخ ۳ مهر ماه (۲۵ سپتامبر) نسبت به پیش دانلود این بازی اقدام نمایند.

پیش خرید بازی FIFA 22، مزایایی را برای خریداران به همراه دارد که یکی از آن‌ها، دسترسی زودتر به بازی است. در حالی که عنوان FIFA 22 به صورت رسمی در تاریخ ۹ مهر ماه ۱۴۰۰ (۱ اکتبر ۲۰۲۱) منتشر خواهد شد، افرادی که اقدام به پیش خرید (نسخه‌ی Ultimate) بازی کرده باشند، دسترسی زود هنگام به آن را ۵ مهر ماه یعنی چهار روز قبل از این تاریخ دریافت خواهند کرد. پیش خرید نسخه‌ی استاندارد بازی، مشمول دسترسی زود هنگام نمی‌شود.

همچنین مشترکین سرویس‌‌های EA Play و Origin Access نیز، ۵ الی ۹ مهر ماه (۲۷ سپتامبر لغایت ۱ اکتبر) به بازی FIFA 22 دسترسی خواهند داشت، اما پس از این تاریخ، باید جهت تجربه‌ی بازی آن را تهیه کنند. گفتنی است که این دسترسی محدود به ده ساعت گیم‌پلی خواهد بود.

عنوان FIFA 22 به صورت رسمی در تاریخ ۹ مهر ماه منتشر خواهد شد. کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس/سری اس، ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۵، پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی، به عنوان پلتفرم‌های مقصد این اثر اعلام شده‌اند. علاوه بر این، کاربران کنسول نینتندو سوییچ نیز می‌توانند در قالب نسخه‌ی Legacy Edition به تجربه‌ی این بازی بپردازند.منبع: گیمفا

https://bazime.ir/