به‌تازگی خبری آمد که می‌گفت مایکروسافت قرار است پشتیبانی از اپلیکیشن‌ها و بازی‌های اندروید را به ایکس باکس اضافه کند. این خبر حالا توسط مایکروسافت تکذیب شده است.

مایکروسافت اعلام کرده است که قرار است پشتیبانی از اپلیکیشن‌های اندروید را در قالب یک زیرسیستم به ویندوز 11 اضافه کند. حال وب‌سایت XDA اخیرا متوجه شده است صفحه‌ای در فروشگاه مایکروسافت که به تبلیغ زیرسیستم اندرویدِ ویندوز 11 می‌پردازد، ایکس باکس را نیز به‌عنوان پلتفرمی قابل پشتیبانی فهرست کرده است. همین موضوع باعث شد که بسیاری از کاربران و وب‌سایت‌های خبری فکر کنند مایکروسافت قصد دارد برنامه‌ها و حتی بازی‌های اندروید را روی پلتفرم ایکس باکس عرضه کند. حال اما خبر بد این است که مایکروسافت این خبر را تکذیب کرده است.

یکی از سخنگوهای مایکروسافت اعلام کرده است که این شرکت در حال حاضر برای عرضه‌ی زیرسیستم اندروید ویندوز 11 روی ایکس باکس «هیچ برنامه‌ای» ندارد. این سخنگو از عبارت «در حال حاضر» در بیانیه‌ی خود استفاده کرده است. این ممکن است به این معنی باشد که مایکروسافت شاید پشتیبانی از اپ‌ها و بازی‌های اندروید را بعدا به ایکس باکس اضافه کند. البته این عبارت ممکن است معنی خاصی نداشته باشد و مایکروسافت هیچ‌وقت این ویژگی را به کنسول‌های بازی خود اضافه نکند.

بسیاری از اپلیکیشن‌های اندروید برای استفاده روی تبلت‌ها بهینه نشده‌اند؛ چه برسد به صفحه‌های بزرگ تلویزیون. این موضوع در بحث بازی‌های اندروید نیز وجود دارد و به‌نظر نمی‌رسد که اگر ایکس باکس از بازی‌های اندروید پشتیبانی کند، ناگهان سیلی از بازی‌های این سیستم‌عامل موبایلی به‌صورت بهینه‌شده برای ایکس باکس منتشر شوند. درواقع برای اینکه بازی‌های اندروید با پلتفرم ایکس باکس سازگار شود، باید تغییراتی در آن‌ها داده شود و برای مثال باید با رابط برنامه‌نویسی ایکس باکس لایو، سیستم موجود روی فروشگاه ایکس باکس، اچیومنت‌های ایکس باکس و موارد دیگری هماهنگ شوند.

این نکته را باید درنظر گرفت که بیشتر درآمد پلتفرم ایکس باکس از محل فروش نرم‌افزاری (بازی‌ها) به‌دست می‌آید و اگر اپلیکیشن‌ها و بازی‌های اندروید، خود را در فروشگاه و رابط برنامه‌نویسی ایکس باکس ادغام نکنند، پشتیبانی از این سیستم‌عامل و اپ‌های آن هیچ سودی برای مایکروسافت نخواهد داشت و بنابراین این شرکت از پشتیبانی از اندروید روی ایکس باکس صرف‌نظر می‌کند.

نکته‌ی دیگر این است که بسیاری از برنامه‌هایی که در فروشگاه مایکروسافت فهرست می‌شوند، به‌غلط پشتیبانی از ایکس باکس را نیز به صفحه‌ی خود اضافه می‌کنند. تعداد زیادی از این برنامه‌ها حتی در صفحه‌ی خود به پشتیبانی از ویندوز فون نیز اشاره می‌کنند؛ درحالی‌که می‌دانیم مایکروسافت اواخر سال ۲۰۱۹ اعلام کرد که دیگر از سیستم‌عامل موبایلی خود پشتیبانی نمی‌کند.

نظر شما کاربران بازیمی در این خصوص چیست؟ نظرات خود را در صورت تمایل با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.
منبع:زومجی

https://bazime.ir/