تاریخ انتشار بازی The Riftbreaker بالاخره مشخص شد. این بازی ماه بعد برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس سری ایکس و اس، پلی‌استیشن ۵ و رایانه‌های شخصی منتشر می‌شود (نسخه پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان هم در آینده منتشر می‌شوند). استودیو اکسور (EXOR) تائید کرده است که نسخه پلی‌استیشن ۵ این بازی از رهگیری پرتو (Ray Tracing) پشتبیانی می‌کند و با رزولیشن 4K اجرا می‌شود؛ هرچند پیش‌تر در یک اطلاعیه خبری تائید کردند که هر دو نسخه ایکس‌باکس سری ایکس و پلی‌استیشن ۵ با رهگیری پرتو ، رزولوشن 4K و نرخ ۶۰ فریم در ثانیه اجرا می‌شوند.

نسخه ایکس‌باکس سری اس نیز با رزولوشن 4K و نرخ ۶۰ فریم در ثانیه، ولی بدون قابلیت رهگیری پرتو اجرا می‌شود. قابل توجه است که نسخه کنسولی بازی از کیبورد و موس نیز پشتیبانی می‌کند. در رابطه با پشتیبانی از دوال‌سنس (DualSense)، استودیو اکسور تائید کرده است که محرک‌های تطبیقی (Adaptive Triggeres) و بازخورد لمسی (Haptic Feedback) پشتیبانی می‌شوند؛ این موضوع بدان معناست که لگد اسلحه‌ها و همچنین اثر باران و انفجارات را می‌توان از طریق محرک‌ها احساس کرد.

بازی The Riftbreaker در تاریخ ۲۲ مهر ۱۴۰۰ (۱۴ اکتبر ۲۰۲۱) برای کنسول‌های نسل حاضر و رایانه‌های شخصی منتشر می‌شود.منبع :گیمفا

https://bazime.ir/