مجله ژاپنی فامیتسو به تازگی اعلام کرده که فروش کنسول پلی استیشن 5 در ژاپن به یک میلیون دستگاه رسیده است. 

این روزها پلی استیشن 5 را خیلی سخت می‌توان تهیه کرد و در اکثر کشورها موجود نیست و همه‌گیری ویروس کرونا و شرایط قرنطینه، سبب شده تا تولید هر نوع سخت‌افزار تاحد بسیار زیادی کاهش پیدا کند. کشور ژاپن هم از این قاعده مستثنا نیست و بااین‌حال، به‌تازگی آماری منتشر شده که خبر میزان فروش کنسول جدید سونی در سرزمین آفتاب تابان می‌دهد. 

مجله فامیتسو به‌تازگی اعلام کرده که فروش کنسول پلی استیشن 5 در ژاپن از مرز یک میلیون دستگاه عبور کرده است. به‌عبارتی، از نسخه دیسک‌خور ۸۴۷۴۲۱ دستگاه و از نسخه تمام دیجیتال هم ۱۶۵۲۳۵ دستگاه به فروش رسیده است. دراین‌میان اشاره کنم که آمار فروش اعلام شده از سوی فامیتسو، مورد رسمی‌ای نیست که از سوی سونی اعلام شده باشد.

آن‌ها با بررسی بازار و میزان فروش خرده‌فروشی‌ها، به این آمار و ارقام دست پیدا می‌کنند. ازاین‌رو آمار و ارقام ذکر شده با وجود رسمی نبودن، آن‌چنان دور از واقعیت هم نیست. کمبود پلی استیشن 5 سبب شده تا خیلی از کاربران نتوانند کنسول مدنظر خود را تهیه کنند و باید منتظر بمانیم و ببینیم که شرایط در آینده به چه شکل خواهد بود. 

طبق آخرین آمار پلی استیشن 5 تا پایان ماه ژوئن میلادی (خرداد ماه) توانسته است ۱۰.۱ میلیون دستگاه فروش داشته باشد و باید منتظر بمانیم و ببینیم که درآینده شرایط به چه شکل باقی خواهد ماند. 
منبع:زومجی

https://bazime.ir/