مطابق گزارش‌ها، Firesprite روی چند پروژه از جمله بازی واقعیت مجازی در جهان مجموعه‌ی Horizon گوریلا گیمز کار می‌کند.

براساس گزارش جدید گویا یکی از بازی‌های در حال ساخت استودیو Firesprite در جهان بازی Horizon Zero Dawn و بازی Horizon Forbidden West استودیو Guerrilla سونی جریان دارد. خبر رسمی خریداری شدن Firesprite توسط سونی چند روز قبل اعلام شد. حالا پلی استیشن صاحب ۱۵ استودیو بازی‌سازی اصلی فرست-پارتی (از XDEV تا Team Asobi) و پنج تیم پشتیبانی فنی اختصاصی (از استودیو San Mateo تا استودیو Nixxes Software) است.

میان همه‌ی این استودیوهای اصلی و فرعی بدون شک Firesprite نام آن‌چنان شناخته‌شده‌ای نیست. اما برخلاف تصور خیلی‌ها رسما یکی از بزرگ‌ترین استودیوهای سونی محسوب می‌شود؛ تا این حد که تعداد بازی‌سازهای آن از مجموع تعداد بازی‌سازهای Media Molecule و London Studio (دو استودیو شناخته‌شده‌ی پلی استیشن در بریتانیا) بیشتر است و طی روزهای آتی به حدودا ۳۰۰ نفر می‌رسد.

آگهی‌های شغلی منتشرشده توسط شرکت طی ماه‌های اخیر کاری کرده‌اند که بدانیم تیم‌های مختلف در استودیو بازی‌سازی Firesprite مشغول کار روی آثار گوناگون هستند؛ از یک بازی ماجراجویی داستان‌محور تاریک تا یک اکشن شوتر چندنفره. نیک بیکر باور دارد که علاوه‌بر کار روی چند سری بازی جدید و متفاوت، استودیو Firesprite مشغول ساخت یک بازی Horizon خاص برای نسل جدید PSVR هم شده است؛ هدست واقعیت‌مجازی تازه‌ی شرکت سونی که طی سال ۲۰۲۲ میلادی برای کنسول پلی استیشن 5 عرضه می‌شود.

شایعه ساخت بازی Horizon جدید برای هدست واقعیت مجازی پلی استیشن 5 سونی توسط استودیو Firesprite

بیکر نمی‌داند که مدت‌زمان تجربه‌ی این بازی چه‌قدر است. اما می‌گوید که قرار نیست استودیو Firesprite بازی Horizon Zero Dawn سال ۲۰۱۷ یا بازی Horizon Forbidden West سال ۲۰۲۲ را تبدیل به یک بازی واقعیت‌مجازی کند یا حالت VR را به آن‌ها بیاورد. بلکه این بازی واقعیت‌مجازی در جهان همین دو اثر استودیو گوریلا گیمز جریان دارد. جالب این‌جا است که خود استودیو Firesprite به‌تازگی در آگهی‌ها به پروژه‌های در حال ساخت در همکاری با یک استودیو دیگر اشاره کرده بود. پس شاید منظور آگهی اشاره بازی واقعیت مجازی Horizon باشد که مثلا با راهنمایی اعضای استودیو گوریلا ساخته می‌شود.

با همه‌ی این‌ها فراموش نکنید که نیک بیکر گاهی موفق به اعلام درست اخبار بازی پیش از انتشار رسمی آن‌ها شد و گاهی ادعاهایی کرد که یا غلط از آب درآمدند یا هنوز اصلا نمی‌دانیم که آیا درست یا غلط هستند. پس مثل همیشه در اصل باید تا انتشار اخبار رسمی از سوی خود سازندگان صبر کرد.منبع:زومجی 

https://bazime.ir/