به‌تازگی و براساس گزارش منتشر شده در انجمن NeoGAF که یکی از معتبرترین منابع حرفه‌ای صنعت بازی‌ها به شمار می‌آید، پلی‌استیشن ۵ در ماه ژانویه و در تازه‌ترین بررسی‌ها نیز عملکرد بهتری نسبت به اکس‌باکس سری اکس نشان می‌دهد. شخصی که این گزارش را منتشر کرده در پیامی گفته است:

در آغاز سال جاری، پلی‌استیشن ۵ هنوز هم عملکرد بهتری ارائه می‌دهد. نمی‌دانم که آیا کیت‌های توسعه‌ی آن تغییر کرده‌اند یا خیر. در حال حاضر دسترسی به چنین اطلاعاتی ندارم و فکر می‌کنم تا اوایل تابستان نیز دسترسی فیزیکی به کیت توسعه نداشته باشم.

بااین وجود گفته می‌شود پلیاستیشن ۵ و اکس‌باکس سری اکس اختلاف سخت‌افزاری زیادی با یک‌دیگر ندارند و این بازی‌ها هستند که تفاوت اصلی را ایجاد می‌کنند:

این نسل، نسل بازی‌ها خواهد بود و تفاوت‌های بصری شما را متقاعد به خرید یکی از کنسول‌ها نخواهد کرد. بله، یکی از آن‌ها از دیگری سریع‌تر است اما شما متوجه‌ی این اختلاف نمی‌شوید. به‌عنوان مثال ممکن است یکی از کنسول‌ها در ۷ ثانیه بازی را بارگذاری کند و دیگری در ۱۰ ثانیه، یکی صدای بهتری نسبت به رقیب داشته باشد، یکی عنوان مشخصی را با نرخ ۶۰ فریم برثانیه اجرا کند و آن یکی در میانگینی متفاوت و… چیزی که واقعاً اهمیت دارد کیفیتی است که استودیوهای توسعه‌دهنده در مدت زمان ساختِ بازی به آن دست می‌یابند.

جالب است بدانید بنابر این گزارش، می‌توانیم منتظر معرفی پلی‌استیشن وی‌آر ۲ نیز باشیم. البته این تمام اطلاعاتِ منتشر شده درباره‌ی نسل بعدی پلتفرم واقعیت مجازی شرکت سونی بوده و جزئیات بیش‌تری از آن در دست نیست.

توجه داشته باشید این گزارش نیز مانند اخبار اخیری که به قدرتمندتر بودن توان سخت‌افزاری اکس‌باکس سری اکس نسبت به پلی‌استیشن ۵ اشاره می‌کرد، قابل‌اطمینان نیست و بهتر است تا زمان انتشار اخبار رسمی همه‌ی این اطلاعات را در سطح شایعه در نظر بگیرید. هر دو کنسول یاد شده در تعطیلات سال ۲۰۲۰ میلادی در دسترس مخاطبان قرار خواهند گرفت.