توسعه‌دهنده‌ی بازی Horizon Forbidden West یعنی استودیوی گوریلا گیمز (Guerrilla Games) به دنبال استخدام نیرو برای کار بر روی یک بازی آنلاین است. همین مهم باعث شده تا بسیاری فکر کنند یک بازی چندنفره‌ با محوریت Horizon در دست ساخت است.

در میان شغل‌هایی که در وبسایت گوریلا گیمز درج شده، موقعیتی برای طراح ارشد سیستم‌های اجتماعی وجود دارد که به دنبال متقاضیانی با “علاقه به جوامع بازی‌بازان و ویژگی‌های اجتماعی” و “ایده‌های خلاقانه برای اتصال بازی‌بازان درون بازی” است. متقاضیان پذیرفته شده به دنبال “درگیر کردن بازی‌بازان در تعاملات اجتماعی پایدار” خواهند بود. هم‌چنین در این درخواست آمده که پذیرفته‌شدگان در تیمی متشکل از چندین طراح که به دنبال خلق سیستم‌های اجتماعی و تضمین کیفیت آن‌ها هستند مشغول خواهند شد.

یک موقعیت شغلی دیگر که به دنبال یک نویسنده‌ی ارشد بازی است هم ممکن است به این پروژه ربط داشته باشد. در توضیحات این شغل آمده که گوریلا گیمز به دنبال فردی با “دانش وسیع از داستان و روایت در بازی‌های جهان-باز نقش‌آفرینی، بازی‌های آنلاین و MMORPG” است. مشخص نیست که آیا این اطلاعات ربطی به فرنچایز پرچم‌دار گوریلا گیمز یعنی Horizon دارند یا خیر. با این حال مدتی می‌شود که گوریلا گیمز به دنبال آوردن Horizon به دنیای آنلاین است. هر چند رسما تایید شده که Horizon Forbidden West فاقد بخش چندنفره خواهد بود.

پیش از این هم گفته شده که گوریلا گیمز به دنبال قرار دادن کو-آپ در اولین Horizon بود، اما در نهایت این ویژگی از بازی حذف شد تا بر روی بخش‌های دیگر آن تمرکز شود. حتی یکی از کانسپت‌ آرت‌های Horizon که در سال 2014 فاش شده بود هم چندین بازی‌باز را در حال مبارزه با هیولاهای مکانیکی نشان می‌داد. موردی که بی‌شباهت به عنوانی مثل Monster Hunter World هم نبود. منابع خبری گفته‌اند که سونی به اضافه کردن کو-آپ به Forbidden West هم علاقه داشته، اما گوریلا گیمز در نهایت تصمیم گرفته تا این ویژگی را برای یک پروژه‌ی دیگر نگه دارد.

در سال 2018 بود که سونی سایمون لاروش (Simon Larouche) را دوباره استخدام کرد تا بر روی پروژه‌ای نامعلوم کار کند. این کارگردان بازی پیش از این تجربه‌ی زیادی در کار بر روی بازی‌های آنلاین داشته و کارگردان عناوینی مثل Rainbow Six: Siege و هم‌چنین بخش‌های آنلاین Guardians of the Galaxy، Splinter Cell: Blacklist و Killzone 2 بوده است. سونی در ژوئن 2020 Horizon Forbidden West را برای پلی‌استیشن 5 معرفی کرد، اما در سپتامبر تایید شد که این بازی برای پلی‌استیشن 4 هم منتشر خواهد شد. گوریلا گیمز گفته که بازی‌بازان نباید نگران کیفیت نهایی نسخه‌ی پلی‌استیشن 4 بازی باشند و این استودیو به دنبال ارائه‌ی تجربه‌ای با کیفیت بر روی هر دو پلتفرم است.

بازی Horizon Forbidden West پس از تاخیر به وجود آمده، در تاریخ ۲۹ بهمن ماه سال ۱۴۰۰ (۱۸ فوریه ۲۰۲۲) به صورت انحصاری برای پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۵ منتشر خواهد شد.منبع :گیمفا

https://bazime.ir/