با توجه به پتنت جدید منتشر شده، به نظر می‌رسد که سونی (Sony) در حال کار روی یک کنترلر جدید است، این کنترلر می‌تواند متعلق به یک کنسول جدید یا پلی‌استیشن ۵ باشد.

بر اساس پتنت به ثبت رسیده، این کنترلر جدید از یک قسمت لمسی قابل شخصی سازی بهره می‌برد. طراحی این وسیله به کنترلر Nintendo Wii U و Xbox Adaptive Controller شباهت دارند.

این کنترلر یک در‌گاه ورودی و حداقل یک درگاه خروجی اطلاعات دارد، یکی از قسمت‌های ورودی این کنترلر می‌تواند از بدنه‌ی آن جدا شود. یکی از ورودی‌های این کنترلر شامل قسمتی است که به بدنه‌ی آن اتصال داشته و می‌توان آن را به صورت آزادنه‌ حرکت داد و چرخاند. این قسمت در هر جهتی قابل استفاده است.

متاسفانه این پتنت ثبت شده حاوی اصطلاحات تخصصی زیادیست و این مسئله باعث می‌شود توضیح نحوه‌ی عملکرد و ویژگی‌های این کنترلر جدید تقریبا غیر ممکن باشد. قابل توجه است که بسیاری از طرح‌های اولیه و پتنت‌ها ممکن است به سرانجام نرسند و شاهد محصول نهایی نباشیم. احتمال دارد این پتنت ثبت شده هیچ ارتباطی به برند پلی‌استیشن یا کنسول پلی‌استیشن ۵ نداشته باشد و تنها یک محصول جانبی باشد. شما می‌توانید در ادامه‌ی خبر تصاویر منتشر شده از این پتنت را مشاهده کنید.

 data-

منبع:گیمفا

https://bazime.ir/