استودیوی موجانگ، توسعه‌دهنده‌ی بازی پرطرفدار Minecraft (ماینکرافت)، به تازگی آمار جدیدی را از موفقیت این اثر در زمینه‌ی تعداد پلیرهای فعال منتشر کرده است.

طبق جدیدترین آمار، بازی Minecraft ماهانه بیش از 141 میلیون کاربر فعال دارد. با رسیدن به این رقم، بازی مذکور توانست رکورد قبلی خود را که در آوریل 2021 یعنی پنج ماه قبل ثبت شده بود و از داشتن 140 میلیون پلیر فعال در ماه خبر می‌داد، شکسته و پشت سر بگذارد. استودیوی موجانگ (Mojang) همزمان با اعلام این موفقیت تازه‌ای که Minecraft به آن دست یافته است، آمار مالی مختلفی از این بازی را نیز همراه با اطلاعاتی جالبی از پلیرها به اشتراک گذاشته است.

بر طبق این آمار، بازی Minecraft بیش از 350 میلیون دلار درآمدزایی داشته است. همچنین در اطلاعات منتشرشده مشاهده می‌کنیم که طی سال 2020، ویدئوهای مرتبط با این بازی در شبکه‌ی یوتیوب موفق شده‌اند 201 میلیارد ساعت بازدید را به خود اختصاص دهند.

شکی نیست که Minecraft به پدیده‌ای منحصر به فرد در دنیای بازی‌های ویدئویی مبدل شده است و با انتشار عنوان فرعی Minecraft Dungeons و موفقیتی که به‌روزرسانی Caves & Cliffs به همراه داشت، ظاهرا قرار است به این پیشرفت روزافزون خود ادامه دهد.

24 مهر ماه بود که موجانگ رویداد سالانه‌ی Minecraft Live را برگزار کرد و علاوه‌بر آماری که پیش‌تر به آن‌ها پرداخته شد، از به‌روزرسانی‌ها و محتویات آینده گفت. یکی از مواردی که درباره‌ی آن صحبت شد، به‌روزرسانی The Wild بود که قصد دارد با بهینه‌سازی‌هایی در محیط، گیاهان و جانوران، دستی به سر و روی گیم‌پلی بازی بکشد. در جریان این به‌روزرسانی، مرداب‌های جدید گِل و گیاه چندل، قورباغه‌ها و بچه وزغ‌ها به بازی اضافه خواهند شد. همچنین پلیرها بالاخره قادر خواهند بود صندوقچه‌های خود را روی قایق‌ها قرار دهند. نکته‌ی قابل اشاره‌ی دیگری که وجود دارد این است که با اعلام استودیوی موجانگ، نسخه‌های Bedrock و Java بازی Minecraft به سرویس اشتراکی ایکس‌باکس گیم‌پس افزوده خواهند شد.

روی هم رفته، مشخص می‌شود که بازی Minecraft قرار نیست به این زودی‌ها میدان را خالی کند. طبق گفته‌ی استودیوی موجانگ، پلیرها بیش از یک میلیارد ساعت را در بخش چندنفره‌ی این بازی سپری کرده‌اند. Minecraft در زمینه‌ی درآمدزایی هم بسیار موفق بوده و بیش از 350 میلیون دلار درآمد را عاید سازندگان مشغول در Minecraft Marketplace کرده است. همان‌طور که در ابتدای متن هم گفته شد، محتویات مرتبط با بازی Minecraft سال گذشته بیش از 201 میلیارد ساعت بازدید را در شبکه‌ی یوتیوب دریافت کردند تا این بازی به پربازدیدترین تاپیک یوتیوب در سال 2020 تبدیل شود. این آمار هم فوق‌العاده است چراکه سال قبل از آن Minecraft تنها موفق به کسب نیمی از این آمار شده بود.

منبع:گیمفا