شرکت مایکروسافت در طول دو سال گذشته، استودیوهای مطرحی را خریداری کرده و آن‌ها را در ترکیب Xbox Game Studios قرار داده است. این‌اگزایل اینترتینمنت (inXile Entertainment)، سازنده‌ی عنوان Wasteland 3، یکی از این استودیوهای خریداری شده توسط مایکروسافت محسوب می‌شود. حال به گفته‌ی مدیر این‌اگزایل اینترتینمنت، اضافه شدن این به زیرمجموعه‌ی مایکروسافت مزایای بسیاری برای آن‌ها داشته و علاوه بر منابع بیشتر، زمان بیشتری را برای کار برروی پروژه‌های آینده در اختیار خواهند داشت.

به‌تازگی وب‌سایت GamingBolt مصاحبه‌ای را با آقای برایان فارگو (Brian Fargo)، مدیر استودیوی این‌اگزایل اینترینمنت، ترتیب داده و از وی در رابطه با آینده‌ی این استودیو پس از خریداری شدن توسط مایکروسافت سوال‌هایی را مطرح کرد. فارگو به طور خلاصه اشاره کرد که آینده هیجان‌انگیزی در انتظار آن‌هاست.

خریداری و اضافه شدن این‌اگزایل اینترتینمنت به مایکروسافت، منابع و زمان بیشتری را برای این استودیو فراهم کرده که موجب شده تحقیقات و تست‌های بیشتر و همچنین پیشرفت ملموس در بخش دیالوگ‌های بازی Wasteland 3 شده است.

وی در این خصوص اظهار داشت:

منابع و زمان بیشتر، شیرین‌ترین کلماتی هستند که هر توسعه‌دهنده علاقه به شنیدن آن دارد. ما یک استودیوی کوچک هستیم و بنابراین هر هفته و روز که میخواهیم  یک نقطه عطف یا ددلاین کنیم، آن را گرامی داریم. آن‌ها (مایکروسافت) تاثیر بزرگی در ارائه آزمایش‌های اضافی، تحقیقات کاربر و همچنین فراهم شدن این فرصت برای ما به منظور گسترش و افزایش کیفیت در کار داشته‌اند. صداگذاری کامل دیالوگ‌ها یکی از این موارد است.

در بخش دیگری از این مصاحبه، از فارگو در رابطه اضافه شدن بازی‌ها در روز اول انتشار برروی سرویس Xbox Game Pass سوال شد. سوال مطرح شده این بود که آیا این موضوع در رویکرد آن‌ها در قبال چیزهایی همانند دسترسی تاثیرگذار بوده است؟

آقای فارگو در این خصوص گفت:

ما مشخصاً بررسی می‌کنیم که چگونه کاربران Game Pass بازی‌هایی را در این سرویس تجربه می‌کنند و این که چند دقیقه‌ی اول یک بازی چقدر مهم هستند. زمانی که شما می‌توانید فوراً وارد بازی و یا از آن خارج شوید، اطمینان یافتن از این مورد که در چند دقیقه‌ی اول گیم‌پلی از استقبال و جذابیت برخوردار هستند ، مهم‌تر است.

بازی Wasteland 3، جدیدترین اثر استودیوی این‌اگزایل اینترتینمنت، در تاریخ ۳۰ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ (۱۹ می سال ۲۰۲۰ میلادی) برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

منبع: گیمفا