این‌طور که به‌نظر می‌رسد شرایط بهداشت عمومی ممکن است برروی تاریخ عرضه‌ی بازی‌های انحصاری پلی‌استیشن تاثیر بگذارد.

در حالی که اکثر توسعه‌دهندگان جهت رعایت موارد ایمنی و سلامت و همچنین مقابله با شیوع ویروس کرونا برنامه‌های کاری خود را تغییر داده و به‌ صورت دورکاری پروژه‌هایشان را پیش می‌برند، تاثیر این اتفاق برروی زمان‌بندی تولید بازی‌های ویدئویی کاملاً قابل‌لمس است. به‌عنوان مثال روزگذشته شرکت کپکام (Capcom) از کمبود محتوای فیزیکی Resident Evil 3 Remake در اروپا خبر داد و مایکروسافت نیز احتمال تاخیر خوردن عناوین استودیوهای اکس‌باکس را رد نکرد.

به‌تازگی هم شرکت سونی در وب‌سایت رسمی خود به این موضوع پرداخته و ضمن بیان این که انتظار “هیچ‌گونه تاثیر به‌خصوصی در سال مالی جاری” ندارد اعلام کرده است شرایط را به‌دقت بررسی می‌کند:

اگرچه تا اینجا به هیچ مشکلی برنخورده‌ایم اما سونی به‌دقت برروی خطر به‌ تاخیر افتادن زمان‌بندی محصولات برای بازی‌های ویدئوییِ توسعه‌دهندگان فرست پارتی و سایر استودیوها، در درجه‌ی اول در ایالات متحده و اروپا، نظارت می‌کند.

باتوجه به این صحبت‌ها فعلاً همه چیز خوب پیش می‌رود اما اگر شرایط بهداشت جهانی بهتر نشود، ممکن است شاهد تاخیر در بازی‌های بزرگی مانند The Last of Us Part II و Ghost of Tsushima باشیم؛ عناوین به‌شدت مورد انتظاری که سال‌ها است در دست توسعه قرار دارند و بهار یا تابستان امسال روانه‌ی بازار خواهند شد.

نظر شما در این‌باره چیست؟ آیا پلی‌استیشن می‌تواند بدون دریافت آسیب از COVID-19 این بیماری را پشت سر بگذارد؟ با ما در میان بگذارید.

منبع:گیمفا