هر ماه کلاود ایمپریوم گیمز، با انتشار ویدئویی تحت عنوان “Inside Star Citizen” بازی‌بازان را از به‌روزرسانی‌های این عنوان مطلع می‌کند. این‌بار اطلاعاتی از به‌روزسانی Alpha 3.9 منتشر شده است. طبق ویدئوی جدید، از این پس شاهد شهری جدید به نام New Babbage خواهیم بود؛ شهری که از مراکز تجاری مهم سیاره‌ی MicroTech یا Stanton IV است و شرکت‌های کوچک و بزرگ در آن حضور دارند.

Friedrich Bode، طراح اصلی مراحل بازی و Jussi Keteli، طراح ارشد محیط، وظیفه هدایت تیم سازنده‌ی این شهر پیشرفته را بر عهده داشته‌اند. در ضمن صحبت‌هایی هم در مورد مکان‌های جدید که در زمستان سال ۲۰۲۰ میلادی به این محیط اضافه خواهند شد، مطرح شد.

این شهر مکانی امن در میان برف و سرمای سیاره‌ی Stanton IV است. پایگاه فضایی New Babbage بیرون شهر قرار دارد و به لطف نبود سازه‌های دست و پا گیر، بازی‌بازان می‌توانند به راحتی وسیله‌ی نقلیه‌ی خود را در آن به زمین بنشانند. سیستمی هم برای انتقال بازی‌بازان از پایگاه فضایی به داخل شهر توسط قطارهای سریع السیر در نظر گرفته شده است. این قطارها با پنجره‌های فراوان منظره‌ی خوشایندی طی  این سفر ۲۴ کیلومتری فراهم می‌کنند.

با وجود تردمیل‌، صندلی بادی و کافه‌ها، شهر New Babbage محیطی مناسب و ایده‌آل برای کار و استراحت بازیکنان است. در سمت دیگر و در مرکز شهر، بخش تجاری آن قرار دارد. در این مکان بازی‌بازان می‌توانند تجهیزات معدن‌کاوی یا قطعاتی برای سفینه‌ی خود تهیه کنند. بخشی هم به نام آشیانه یا Nest برای زندگی در نظر گرفته شده است. ساختمان‌های مسکونی پیشرفته با مناظر دیدنی در این مکان وجود دارند.