بیش از یک سال است که بازی Fortnite برای سیستم‌عامل‌های اندروید (Android) عرضه شده است. اما تا پیش از این برای دریافت بازی برروی  گوشی هوشمند خود نیاز داشتید تا به سایت رسمی اپیک گیمز رفته و به صورت مستقیم از روی خود سایت اقدام به دانلود این بازی کنید. حال به تازگی این بازی برروی فروشگاه پلی‌استور منتشر شده است. شرکت اپیک گیمز دلیل این تأخیر را به توافق نرسیدن دو شرکت بر سر مسائل مالی عنوان کرده است. در ادامه شما می‌توانید بخشی از صحبت‌های شرکت اپیک گیمز در این خصوص را مشاهده فرمایید:


بعد از ۱۸ ماه که ما بازی Fortnite را خارج از فروشگاه گوگل‌پلی در دسترس قرار دادیم، بالاخره توانستیم به یک توافق با شرکت گوگل دست پیدا کنیم.

نرم‌افزارهای قابل دانلودی که خارج از فروشگاه گوگل‌پلی در دسترس هستند موانع زیادی بر سر راهشان قرار می‌گیرد. این نرم‌افزارها در زمینه‌ی به‌روزرسانی و از همه مهم‌تر در زمینه‌ی مسائل مالی دچار مشکلات گوناگونی می‌شوند؛ برای ایجاد یک بستر برای پرداخت‌های درون برنامه‌ای باید انواع موانع را پشت سر بگذارند.

به همین دلیل بود که ما تصمیم گرفتیم این نرم‌افزار را برای عرضه برروی فروشگاه گوگل‌پلی حاضر کنیم. اگرچه ما همچنان به پشتیبانی از بازی خود در خارج از این فروشگاه ادامه خواهیم داد.

ما امیدواریم که در آینده شرکت گوگل بازنگری در زمینه‌ی انتشار محتوا و تبادلات مالی برای سیستم‌عامل‌ اندروید داشته باشد تا دیگر بازیسازان نیز بتوانند وارد عرصه‌ی رقابت با فروشگاه گوگل‌پلی بشوند.


فروشگاه گوگل‌پلی همانند فروشگاه استیم (Steam)، به مقدار ۳۰ درصد از درآمد سازندگان را به عنوان حق انتشار دریافت می‌کند. در آذر-دی ۱۳۹۷ (دسامبر ۲۰۱۸) بود که شرکت اپیک گیمز فروشگاه اختصاصی خود را برای رایانه‌های شخصی ایجاد کرد. این فروشگاه تنها ۱۲ درصد از سود استودیوهای بازی‌سازی را به عنوان حق نشر دریافت می‌کند؛ با این حال توانست در سال اول انتشار خود ۶۸۰ میلیون دلار برای اپیک گیمز درآمد داشته باشد. سیاست انحصاری طلبی این فروشگاه اعتراض بسیاری از بازی‌بازان را به همراه داشت؛ اما این شرکت اعلام کرد تنها هدفش از اینکار تجدید نظر فروشگاه استیم در زمینه‌ی سیاست‌های مالی و کاهش سهم درآمد از سوی این شرکت است؛ که در صورت عملی شدن آن دیگر خبری از بازی‌های انحصاری برروی این فروشگاه نخواهد بود.