بدون شک کنسول نینتندو سوئیچ یکی از موفق‌ترین‌های این شرکت بازیساز ژاپنی بوده است. با این وجود، نینتندو نتوانست با دو کنسول قبلی خود یعنی ۳DS و Wii U به چنین موفقیتی برسد و هر دو از رسیدن به فروش Wii و DS باز ماندند. حال وبسایت رسمی نینتندو خبر داده است که eShop، فروشگاه اینترنتی رسمی نینتندو به زودی در ۴۲ کشور از دسترس این دو کنسول خارج خواهد شد.

همانطور که می‌دانید، نینتندو کمی در به‌روزرسانی بخش‌های آنلاین خود کند عمل کرده است و به همین دلیل، فروشگاه eShop کنسول‌های Wii U و ۳DS به اندازه‌ی سوئیچ کاربردی نیست و از آن تنها می‌توان برای درج کدهای خرید استفاده کرد. به گفته‌ی نینتندو، پس از تاریخ ۳۱ جولای ۲۰۲۰ (جمعه، ۱۰ مرداد ۱۳۹۹)، این فروشگاه دیگر در دسترس ۴۲ کشور نخواهد بود و کاربران این کشور نمی‌توانند کدهای بازی خود را وارد، بازی‌های خود را به روز‌رسانی یا هیچ گونه نرم‌افزاری را دانلود کنند:

ما کسانی که هنوز کدهای خود را وارد نکرده‌اند به انجام این کار تشویق می‌کنیم. چرا که پس از ۳۱ جولای، فروشگاه eShop در دسترس نخواهد بود و ممکن است برنامه‌هایی که به این فروشگاه برای اجرا شدن نیاز دارند هم به کار خود پایان دهند. در مورد دلیل این کار باید گفت که ما مدام در حال تغییر سازوکار خود هستیم و فاکتورهای متفاوتی را در اتخاذ چنین تصمیم‌هایی در نظر می‌گیریم.

این ۴۲ کشور در واقع تمامی کشورهای حوزه‌ی کارائیب و آمریکای جنوبی هستند. البته برزیل و مکزیک جز این کشورها نیستند، اما کشورهایی مانند آرژانتین، شیلی، کلمبیا، پاناما، پاراگوئه، ونزوئلا و اروگوئه دیگر قادر به دسترسی به eShop نخواهند بود.