از اولین بازی Assassin’s Creed تا سومین نسخه‌ی اصلی مجموعه، داستان بخش زمان حال یکی از جالب‌ترین و مرموز‌ترین ویژگی‌های عناوین این سری بود. اما پس از پایان داستان Desmond Miles، بخش زمان حال دیگر آن جذابیت سابق را نداشت. با این‌ حال، یوبی‌سافت تلاش کرد تا با معرفی شخصیت Layla Hassan و پرداختن به داستان وی در بازی‌های Assassin’s Creed Odyssey و Assassin’s Creed Orgins، بخش زمان حال را دوباره به یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های سری تبدیل کند.

حال با این‌که Layla Hassan آن‌قدر‌ها هم بین بازی‌بازان طرفدار ندارد و بسیاری دوست دارند که این شخصیت عوض شود، اما یوبی‌سافت به تازگی تائید کرده است که داستان این شخصیت در بازی بعدی سری یعنی Assassin’s Creed Valhalla ادامه پیدا خواهد کرد. واضح است که توسعه دهندگان قصد دارند تا به جای کنار گذاشتن بخش زمان حال، به بهبود آن بپردازند.

آقای جولین لافیریر (Julien Laferrière)، تهیه کننده‌ی ارشد Assassin’s Creed Valhalla، در طی مصاحبه‌ای با وب‌سایت یوروگیمر اعلام کرد:


ما راهی پیدا کرده‌ایم که بخش زمان حال را به یک تجربه‌ی جدید برای بازی‌بازان تبدیل می‌کند. بخش زمان حال قابل بازی است؛ من می‌توانم این موضوع را تایید کنم.


همان‌طور که مشاهده کردید، این بار Layla قرار است تا به انگلستان رفته و به عنوان یک وایکینگ به تجربه‌ی خاطرات اجداد اساسین‌ها بپردازند. البته با توجه به توضیحات آقای لافیریر، به نظر می‌رسد که توسعه دهندگان موفق شده‌اند تا بخش گیم‌پلی زمان حال را به تجربه‌ی جدیدی تبدیل کنند. حال باید دید که نتیجه‌ی کار به چه صورت خواهد بود.

بازی Assassin’s Creed Valhalla در تعطیلات سال جاری برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، اکس‌باکس وان، اکس‌باکس سری اکس و پلتفرم‌های گوگل استیدیا و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. برای آشنایی بیشتر با این عنوان پیشنهاد می‌کنیم به جزئیات و تصاویر منتشر شده از آن نگاهی بیاندازید. همچنین به هیچ وجه تریلر معرفی بازی را از دست ندهید.