شرکت سونی در این باره اعلام کرد که این افراد وابسته به سونی یا استودیوی ناتی‌داگ (Naughty Dog) نبوده‌اند؛ در نتیجه شایعه‌های مختلفی که در مورد انتشار این اطلاعات توسط یکی از کارمندان ناراضی ناتی‌داگ یا سخت‌گیری و عدم پرداخت حقوق به کارکنان توسط این دو شرکت به کلی رد شدند.

سونی جزئیات بیشتری در این مورد را ارائه نکرد اما تاکید داشت که به صورت جدی در حال پیگیری جزئیات این اتفاق است. پس از انتشار بسیاری از بخش‌های بازی The Last of Us Part 2، شرکت سونی تاریخ انتشار این بازی را روز ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ (۱۹ ژوئن ۲۰۲۰) اعلام کرد. همچنین توسعه‌دهنده‌ی این بازی یعنی استودیوی ناتی‌داگ از این اتفاق ابراز تاسف کرد و از هواداران خواست تا چنانچه از اتفاقات فاش شده مطلع شده‌اند، آن‌ها را برای دیگران بازگو نکنند.

با این حال اگر از اطلاعات منتشر شده آگاه شده‌اید یا نه، عنوان فوق‌العاده محبوب The Last of Us Part 2 هنوز هم یکی از بزرگترین بازی‌هایی است که امسال منتشر خواهد شد. به تازگی طی خبری اعلام شد که این بازی به فضایی بیشتر از ۱۰۰ گیگابایت احتیاج خواهد داشت؛ در نتیجه می‌توان دریافت که با عنوانی به مراتب وسیع‌تر و چشم‌نوازتر از نسخه‌ی اول این سری روبرو خواهیم شد.