در زمان وقوع اتفاقات مختلف و بروز مشکلات بزرگ، همیشه شرکت‌هایی وجود دارند که تلاش می‌کنند از شرایط به وجود آمده نهایت استفاده را ببرند و یا با انجام یک کار مفید، به رفع مشکل کمک کنند. به نظر می‌رسد بازی COVID: The Outbreak و استودیوی جوجوبی تلاش دارند به صورت هم‌زمان به هر دو هدف دست پیدا کنند.

هم‌زمان با گسترش ویروس کرونا، بسیاری از مردم به سمت بازی Plague Inc جذب شدند. این موضوع باعث شد تا استودیوی سازنده‌ی این بازی با هدف آموزش کاربران در مقابله با این ویروس و با همکاری سازمان جهانی بهداشت، یک نسخه‌ی رایگان از این عنوان را تهیه و منتشر کند.

یکی دیگر از استودیوهایی که به سراغ موضوع گسترش ویروس کرونا رفته، استودیوی لهستان جوجوبی است. این استودیو روز گذشته از بازی COVID: The Outbreak رونمایی و اعلام کرد که این عنوان در تاریخ ۳ خرداد ماه سال جاری (۲۹ می سال ۲۰۲۰ میلادی) در دسترس کابران رایانه‌های شخصی قرار خواهد گرفت. به گفته‌ی تیم سازنده، ۲۰ درصد از درآمد حاصل از فروش این بازی به سازمان‌ Coalition for Epidemic Preparedness Innovations اهدا خواهد شد.

تیم سازنده بیان کرده که در این بازی از اطلاعات منتشر شده از سوی سازمان جهانی بهداشت و متخصصین مختلف استفاده شده است و تجریه‌ی این عنوان می‌تواند برای کاربران آموزنده باشد. یکی از اعضای ارشد استودیوی جوجوبی در این خصوص بیان کرده است:


این‌جا در استودیوی جوجوبی ما بسیار مشتاق هستیم تا بتوانیم کاربران را در حالی که از تجربه‌ی بازی‌های ما لذت می‌برند، آموزش دهیم. در حال حاضر حجم بسیار بالایی از اطلاعات نادرست درباره‌ی کرونا وجود دارد و ما امیدوار هستیم این بازی بتواند به عنوان عامل سرگرمی و آموزش برای کاربران استفاده شود.


براساس گزارش‌های منتشر شده، استودیوی جوجوبی زمان انتشار بازی Dark Moon را به دلیل شرایط ناشی از گسترش ویروس کرونا به تاخیر انداخته است. علاوه بر این، گزارش‌ها دیگر نیز به این موضوع اشاره دارند که این استودیو در حال حاضر توسعه‌ی تمامی عناوین خود را متوقف کرده و به صورت کامل برروی ساخت و انتشار بازی COVID: The Outbreak تمرکز کرده است. این موضوع باعث انتقاد و اعتراض برخی از کاربران شده است.