به تازگی آقای جف کیلی (Geoff Keighley)، برگزارکننده‌ی مراسم The Game Awards اعلام کرده که قرار است مراسم دیجیتالی بزرگی به اسم Summer Geme Fest را با حضور ناشران و توسعه‌دهندگان بزرگ صنعت گیم برگزار کند. با ما در ادامه‌ی خبر همراه باشید تا نگاهی به اطلاعات منتشر شده از این رویداد داشته باشیم.

مدتی قبل بود که به صورت رسمی مراسم E3 2020  لغو شد و اعلام شد هیچ رویداد آنلاینی به عنوان جایگزین مراسم حضوری E3 2020 برای آن برگزار نخواهد گردید. پس از این اتفاق بود که اخباری مبنی بر تغییرات بسیار برنامه‌ی توسعه دهندگان برای معرفی عناوین خود به گوش رسید. البته گیم‌اسپات (GameSpot) چندی پیش اعلام کرد که قصر برگزاری مراسم آنلاینی به اسم Play For All را دارد اما به نظر نمی‌رسید این کنفرانس برای جبران لغو E3 2020 کافی باشد.

مدتی قبل بود که آقای جف کیلی اعلام کرد که بعد از ۲۵ سال قصد دارد برای اولین بار در مراسم E3 پیش رو شرکت نکند؛ که این نشان دهنده‌ی آن است که وی قبل از شیوع ویروس کرونا و لغو مراسم E3 2020 قصد برگزاری مراسم جدید خود را داشته است. آقای جف کیلی اعلام کرده است که این مراسم از ماه جاری یعنی ماه مه (اردیبهشت-خرداد) تا ماه اوت (مرداد-شهریور) به مدت چهار ماه برگزار خواهد شد و ناشرین بزرگی همچون ۲K، Activision Publishing، Bandai Namco Entertainment، Bethesda، Blizzard Entertainment، Bungie، CD Projekt Red، Electronic Arts، Microsoft، Private Division، Riot Games, Sony Interactive Entertainment, Steam, SQUARE ENIX, و Warner Bros. Interactive Entertainment در آن حضور خواهند داشت و در هفته‌ی پیش‌رو برنامه‌های خود برای این رویداد را اعلام خواهند کرد.

اما خوشحال کننده‌ترین نکته‌ی این مراسم برای بازی‌بازان آن است که دموهایی که در گذشته تنها در نمایشگاه E3 قابل بازی بودند اکنون هرکدام برای مدتی محدود دردسترس بازی‌بازان اکس‌باکس و استیم قرار خواهند گرفت.