این موضوع بسیار آزاردهنده‌ای است که سری بازی‌های محبوب و موفق شرکت کونامی (Konami) را اینطور در سکوت می‌بینیم. البته به‌زودی شاهد بازگشت سری سایلنت‌ هیل (Silent Hill) خواهیم بود. وضعیت هیچ‌کدام از این سری‌ها به بدی متال گیر سالید (Metal Gear Solid) نیست. پس از جدایی هیدئو کوجیما، شرکت کونامی هرگز نتوانست دنباله‌ی خوبی برای این سری خلق کند. آخرین شماره‌ی این سری که بدون حضور کوجیما ساخته شد Metal Gear Survive بود که نتوانست در حد نام سری ظاهر شود.

دیوید هیتر (David Hayter) که به عنوان صداپیشه‌ی شخصیت‌های سالید اسنیک (Solid Snake) و بیگ باس (Big Boss) شناخته می‌شود در جدیدترین صحبت‌هایش از علاقه‌اش برای حضور دوباره در این نقش خبر داد. او در تمامی شماره‌های این سری به جز Metal Gear Solid 5 حضور داشته است. دیوید هیتر در ادامه افزود:

اگر این اتفاق دوباره رخ بدهد من کلاهم را برایش از سر برخواهم داشت. من عاشق اسنیک هستم و از ایفای نقشش لذت می‌برم. اگر تصمیم داشته باشند این سری را احیا کنند، من برای حضور در آن از همین الان هیجان زده‌ام.

امیدواریم که سری متال گیر دوباره در کانون توجهات قرار بگیرد و مانند گذشته به آنچه لیاقتش را داشته است نزدیک شود. هیچ برنامه یا نقل‌قول خاصی از کونامی مبنی بر بازگشت سری متال گیر شنیده نشده است ولی باید دید اگر تصمیمی برای بازگشت این سری اعلام شود آیا هوادارن و تیم طراح بازی از حضور دوباره دیوید هیتر استقبال می‌کنند یا باید شاهد حضور صداپیشه جدیدی باشیم؟