به‌تازگی وب‌سایت روسی Cybersport.ru مصاحبه‌ای را با آقای زاکار بوچاروف (Zakhar Bocharov)، مدیر روابط عمومی استودیوی جی‌اس‌سی گیم ورلد، ترتیب داده است. آقای بوچاروف در قسمتی از صحبت‌های خود اشاره کرد درحالی‌که عرضه‌ی یک بازی همانند نسخه‌ی رایانه‌های شخصی Death Stranding به علت شیوع ویروس کرونا به تاخیر افتاده، اما در عین حال می‌بینیم که عنوان بزرگ Cyberpunk 2077 قرار است طبق برنامه‌ی قبلی عرضه شود. وی توضیح داد که روند توسعه‌ی بازی S.T.A.L.K.E.R. 2 طبق برنامه پیش می‌رود و این پروسه حتی در برخی قسمت‌ها سریع‌تر انجام می‌شود.

وی در این باره گفت:

ما همزمان دیدیم که بازی Final Fantasy VII Remake مدتی پیش منتشر شد و Cyberpunk 2077 نیز همچنان برای انتشار در ماه سپتامبر برنامه‌ریزی شده است. من در اینجا هنوز یک روند را نمی‌بینم. همه‌ی شرکت‌ها و استودیوهای بازی‌سازی خود را در یک وضعیت غیرمنتظره و یکسان می‌بینند. به دلایل اصی داخلی، همه آن‌ها به روش خود اوضاع را مدیریت می‌کنند.

حدود یک ماه پیش، استودیوی جی‌اس‌سی گیم ورلد اولین تصویر از بازی S.T.A.L.K.E.R. 2 را به‌اشتراک گذاشت. با این حال هیچ‌گونه اطلاعات دیگری از این عنوان منتشر شد. جی‌اس‌سی گیم ورلد وعده داده است که تا آخر سال جاری میلادی جزئیات بیشتری از این عنوان منتشر خواهد شد. طبق اطلاعاتی که تاکنون منتشر شده، برای توسعه‌ی این بازی از موتور گرافیکی Unreal Engine 4 استفاده شده است. به گفته‌ی سازندگان، ویژگی‌ها و اتمسفر منحصر به فرد نسخه‌های قبلی این مجموعه در نسخه‌ی جدید نیز قرار دارند

طبق اعلام استودیوی سازنده، بازی S.T.A.L.K.E.R. 2 در سال ۲۰۲۱ میلادی عرضه خواهد شد. تاکنون تنها عرضه‌ی این بازی برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی تایید شده است.