پیش از این، شرکت بلیزارد تنها اعلام کرده بود که این بسته‌ی گسترش دهنده در سال ۲۰۲۰ میلادی عرضه می‌شود. با این حال، در جریان گزارش مالی شرکت اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard)، آقای الن برک (Allen Brack) در کنار اشاره به این موضوع که گسترش ویروس کرونا و تغییر شرایط کاری تیم سازنده تاثیری در روند ساخت بازی نداشته است، جزییات بازه‌ی دقیق انتشار این بسته‌ی گسترش دهنده را نیز در اختیار هواداران قرار داد.

از نظر روند ساخت بازی، تیم ما کاری فوق‌العاده را در خصوص تغییر شرایط کاری انجام داده است. ما توانستیم تعداد محدودی از کاربران را برای شرکت در نسخه‌ی محدود آلفای بازی در ماه گذشته دعوت کنیم. به لطف تلاش تیم سازنده، روند ساخت Shadowlands طبق برنامه پیش می‌رود و شاهد انتشار آن در سه ماهه‌ی چهارم سال جاری خواهیم بود.

دو بسته‌ی گسترش دهنده‌ی پیشین بازی یعنی Legion و Battle for Azeroth به ترتیب در ماه آگوست سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۸ منتشر شده بودند. با این حال، بسته‌ی گسترش دهنده‌ی Warlords of Draenor در ماه نوامبر سال ۲۰۱۴ منتشر شده بود. با توجه به شرایط فعلی پیش آمده، پیش‌بینی زمان دقیق انتشار بسته‌ی گسترش دهنده‌ی Shadowlands کمی دشوار خواهد بود.

تیم سازنده از مدتی پیش نسخه‌ی آلفای این بسته‌ی گسترش دهنده را در اختیار تعداد محدودی از کاربران قرار داده بود. علاوه بر این، تیم سازنده تایید کرده است که امکاناتی همچون پشتیبانی از قابلیت رهگیری پرتو و سایه‌زنی با نرخ متغیر (Variable Rate Shading) نیز به این نسخه از بازی اضافه خواهد شد.