از میان تمامی توسعه‌دهندگان بزرگ ترد پارتی، الکترونیک آرتس معروف‌ترین شرکتی است که علاقه‌ای به بازسازی بازی‌های قدیمی ندارد. با توجه به درآمد‌ حاصل از فروش اینگونه بازی بازی‌ها، این تصمیم برخلاف استراتژی‌های معمول الکترونیک آرتس است. بازسازی‌‌های کم تعدادی از عناوین گذشته‌ی این شرکت منتشر شده است که جای خالی یک بازی به‌شدت در آن احساس می‌شود؛ سه‌گانه‌ی اصلی Mass Effect. عنوانی که بازی‌بازان زیادی با آن خاطره دارند و بارها درخواست بازسازی آن را داشته‌اند. این موضوع اما همواره با بی‌توجهی این شرکت مواجه شده است.

سال گذشته، الکترونیک آرتس بیان کرد که آن‌ها “بازسازی‌های هیجان‌انگیزی از عناوین محبوب بازی‌بازان” را منتشر خواهند کرد. در گزارش مالی سه‌ماهه‌ی جدید این شرکت، این موضوع شفاف‌تر شد چرا که سازندگان عرضه‌ی “یک بازسازی جدید نامعلوم” را تایید کردند. بازسازی که فعلا EA HD title نامیده می‌شود و تا قبل از سال مالی ۲۰۲۱ منتشر خواهد شد. هنوز به هیچ پلتفرم مقصدی اشاره نشده است و اینطور به نظر می‌رسد که شاهد یک عنوان میان‌نسلی خواهیم بود.

البته مجموعه‌ی Mass Effect تنها گزینه‌ی موردنظر هواداران نیست و گروهی از آن‌ها نیز خواستار بازسازی بازی‌های Dead Space هستند. هنوز مشخص نیست که بازسازی کدام یک در دستور کار قرار گرفته است اما با توجه به توضیحات الکترونیک آرتس، به احتمال زیاد شاهد عرضه‌ی یکی از این دو بازی تا چندین ماه آینده خواهیم بود. بازسازی کهاز قرار معلوم، تعداد زیادی از بازی‌بازان را خوشحال خواهد کرد.