ازی Alan Wake را می‌توان دومین اثر مشهور خلق شده توسط استودیوی رمدی به نویسندگی سم ‌لیک (Sam Lake) دانست. این بازی دارای اتمسفر و محیطی رازآلود است و داستان آن با الهام گرفتن از سریال Twin Peaks و کتاب‌های استیون کینگ (Stephen Edwin King) نوشته شده بود و توانست نزد بازی‌بازان محبوبیت بسیاری را کسب کند. اگرچه این بازی متای ۸۳ را برروی کنسول اکس‌باکس ۳۶۰ کسب کرد اما طرفداران این بازی، معتقد بودند که ارزش واقعی این عنوان بسیار بیشتر از این حرف‌ها است.

استودیوی رمدی روز گذشته در حساب توییتر (Twitter) خود اعلام کرد که برای دهمین سالگرد انتشار بازی Alan Wake برنامه‌هایی را تدارک دیده است. این بازی ابتدا در تاریخ ۲۴ اردیبهشت ۱۳۸۹ (۱۴ مه ۲۰۱۰) برای کنسول اکس‌باکس ۳۶۰ عرضه و ۲ سال بعد از آن نیز برای رایانه‌های شخصی منتشر شد.

استودیوی رمدی اعلام کرده است که باید منتظر چیزهای جالب دیگری در این لایو استریم باشیم؛ با این حال ممکن است صحبت‌های استودیوی رمدی، تنها برای کنجکاو نگه داشتن مخاطب گفته شده باشد؛ اما همیشه می‌توان امیدوار بود که این استودیو بالاخره روزی بازی Alan Wake 2 را معرفی کند.

بعد از اینکه بازی Alan Wake در سال ۲۰۱۰ منتشر شد یک بسته‌ الحاقی مستقل به اسم Alan Wake’s American Nightmare دو سال بعد و در سال ۲۰۱۲ برای این بازی در دسترس قرار گرفت. در سال ۲۰۱۶ نیز این استودیو بازی Quantum Break را منتشر کرد (که ساخت آن دنباله‌ای برای بازی Alan Wake تصور می‌شد) و پس از آن شاهد عرضه شدن بازی Control در سال گذشته بودیم که تحسین منتقدان را با خود به همراه داشت.

سال‌هاست که شایعات بسیاری پیرامون نسخه‌ی دوم این بازی شکل گرفته است اما با وجود معرفی نشدن آن تا به این لحظه، به نظر می‌رسد که استودیوی رمدی به ساخت دنباله‌ی این بازی علاقه‌مند است. با این وجود می‌توان امیدوار بود که پس از انتشار بسته‌ الحاقی بازی Control که AWE نام دارد و وقایع آن به جهان Alan Wake مربوط می‌شود، این استودیو بالآخره به دنبال ساخت نسخه‌ی دوم این بازی برود. این احتمال نیز وجود دارد که در لایو استریم هفته‌ی جاری این استودیو، از بسته‌ الحاقی AWE رونمایی شده و این استودیو بار دیگر ما را در نقش Alan Wake قرار بدهد.

نظر شما در رابطه با بازی Alan Wake چیست؟ این عنوان برای شما چه جایگاهی در میان عناوین محبوبتان دارد؟