یکی از قابلیت‌های جذاب و کاربردی که دیروز توسط شرکت مایکروسافت در قسمت جدید Inside Xbox معرفی شد قابلیت Smart Delivery بود. با ما در ادامه همراه باشید تا نگاهی به Smart Delivery و عناوینی که از این قابلیت پشتیبانی خواهند کرد داشته باشیم.

مایکروسافت در کنفرانس روز گذشته‌ی خود که به معرفی عناوین ترد-پارتی (Third-party) اختصاص داشت از اولین عناوین، با قابلیت پشتیبانی از Smart Delivery پرده برداری کرد. با استفاده از این قابلیت بازی بازان قادر خواهند بود تا با یک‌بار خرید بازی خود از روی فروشگاه اکس‌باکس، این عنوان را برروی هر دو کنسول نسل هشتم و نهمی شرکت مایکروسافت تجربه کنند و دیگر لازم نیست همچون نسل گذشته برای تجربه‌ی یک بازی برروی کنسول نسل هفتم و هشتمی خود، دوبار آن را تهیه کنند.

این موضوع تأییدی بر آن است که عناوین فرست-پارتی (First-Party) مایکروسافت نیز از قابلیت Smart Delivery بهره خواهند برد. اگرچه استودیوی سی دی پراجکت رد (CD Projekt RED) در گذشته تأیید کرده بود که بازی Cyberpunk 2077 نیز از این قابلیت پشتیبانی خواهد کرد؛ اما اکنون ما شاهد بازی‌های بیشتری همچون Assassin’s Creed Valhalla در لیست این عناوین هستیم. در ادامه شما می‌توانید فهرست عناوینی که تاکنون برای پشتیبانی از قابلیت Smart Delivery تأیید شده‌اند را مشاهده کنید. (شما می‌توانید با لمس کردن نام هر بازی به صفحه‌ی معرفی آن بروید)

  • (The Ascent (Curve Digital
  • (Assassin’s Creed Valhalla (Ubisoft
  • (Call of the Sea (Raw Fury
  • (Chorus (Deep Silver
  • (Cyberpunk 2077 (CD Projekt Red
  • (DiRT 5 (Codemasters
  • (Scarlet Nexus (Bandai Namco
  • (Second Extinction (Systemic Reaction
  • Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 (Paradox Interactive)
  • (Yakuza: Like a Dragon (Sega

شرکت الکترونیک آرتس (Electronic Arts) نیز قابلیت به‌روزرسانی رایگان نسل بعدی را برای بازی Madden NFL 21 معرفی کرده است. اما شرایط الکترونیک آرتس برای این بازی با بقیه‌ی ناشرین کمی متفاوت‌تر است. به جای آنکه شما هر زمان که خواستید، بتوانید این کار را انجام دهید این شرکت محدودیت‌هایی را برای بازی خود در نظر گرفته است.

برای اینکه شما بتوانید از این به‌روزرسانی رایگان بهره‌مند شوید باید بازی Madden NFL 21 را قبل از تاریخ ۱۱ دی ۱۳۹۹ (۳۱ دسامبر ۲۰۲۰) برروی کنسول اکس‌باکس وان خود تهیه کنید. همچنین شما تنها تا تاریخ ۱۱ فروردین ۱۴۰۰ (۳۱ مارس ۲۰۲۱) فرصت خواهید داشت تا این به‌روزرسانی را برروی کنسول نسل نهمی خود دریافت کنید و درصورت عبور کردن از این تاریخ شما مجبور خواهید شد تا برای تجربه‌ی نسخه‌ی نسل نهمی این عنوان، آن را دوباره تهیه کنید.

به غیر از شرکت الکترونیک آرتس که پیچیدگی‌های بی‌موردی برای بازی خود در نظر گرفته است به نظر می‌رسد مابقی عناوین شروع خوبی برای قابلیت Smart Delivery شرکت مایکروسافت باشند و احتمالاً در آینده‌ای نزدیک شاهد معرفی عناوین بیشتری با پشتیبانی از این قابلیت خواهیم بود.