با اینکه طبق اخبار گذشته از وضعیت شرکت‌های بازی‌سازی تقریبا می‌توان ادعا داشت که صنعت بازی‌های ویدئویی از بحران ناشی از ویروس کرونا متاثر شده است اما ظاهرا اوضاع برای نیتندو بسیار خوب پیش می‌رود. کنسول نینتندو سوییچ آن‌ها با موفقیت به رکورد فروش ۵۶ میلیون نسخه دست یافت. آن‌ها این ماه را با عرضه‌ی عنوان Xenoblade Chronicles: Definitive Edition به پایان می‌رسانند و پس از آن دیگر خبری از انتشار عناوین بزرگی نیست و فقط چند بازی کوچک منتشر خواهند شد. با این حال طبق گفته‌ی نینتندو برنامه‌های زیادی برای ادامه مسیر این شرکت در سال جاری وجود دارد.

در آخرین کنفرانس مالی سالانه‌ی نینتندو، رئیس این شرکت آقای شونتارو فوروکاوا (Shuntaro Furukawa) تأیید کرد که هنوز عناوین معرفی نشده‌ی زیادی وجود دارند که در سال جاری برای کنسول نینتندو سوییچ عرضه خواهند شد. آقای فوروکاوا نیز به این نکته اشاره داشت که احتمال دارد بخاطر بحران ناشی از ویروس کرونا این برنامه تغییر کند اما آن‌ها از هم‌اکنون برای انتشار این بازی‌ها برنا‌مه‌ریزی کرده‌ و پیش‌بینی‌های تجاری خود را انجام داده‌اند.

شایعاتی درباره انتشار مجدد عنوان Mario وجود دارد و ما می‌دانیم که دو بازی Metroid Prime 4 و Breath of the Wild 2 در حال توسعه هستند که البته به نظر می‌رسد آماده شدن آن‌ها برای عرضه‌ی امسال بسیار دور از ذهن خواهد بود.

آقای رابرت سفازون (Robert Sephazon) درباره‌ی مصاحبه‌ی رئیس شرکت نینتندو در کنفرانس مالی سالانه‌ی این شرکت اظهار داشت:


آقای شونتارو فوروکاوا رئیس و مدیرعامل شرکت نینتندو در این باره اعلام کرد که اگر چه کارخانه‌ی چینی تحویل محموله‌های نینتندو سوییچ را در ماه فوریه به حالت تعلیق درآورد و فروشگاه‌های ژاپن با کمبود کنسول جهت عرضه مواجه شدند اما تاثیر ویروس کرونا بر شرایط تجاری ما اندک بود.

وی خاطرنشان کرد که عناوین معرفی نشده‌ای وجود دارند که به همراه بازی‌هایی که قبلا اعلام شده‌اند، در سال جاری منتشر می‌شوند. با وجود اینکه رئیس شرکت نینتندو احتمال می‌دهد که روند توسعه‌ی بازی‌ها به علت دورکاری کارمندان از خانه به مشکل بخورد اما باز هم آن‌ها برنامه‌ریزی خود را برای عرضه‌ی بازی‌هایشان در سال جاری را کرده‌اند.