ین روز صنعت بازی‌ها دارد تغییراتی به‌خود می‌بیند و یکی از آن‌ها این است که بازی‌ها در طول تابستان معرفی می‌شوند و در مراسم گیمزکام که ماه آگست برگزار می‌شود‌، رونمایی‌ها به اوج می‌رسند. کنفرانس Inside Xbox اولین بخش رویداد جدیدی بود که به نام Summer Game Fest شناخته می‌شود که در ادامه‌ی آن، قرار است بازی جدیدی روز سه‌شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ (۱۲ مه ۲۰۲۰) ساعت ۲۰:۳۰ به‌وقت تهران معرفی شود. اگر آخرین شایعات درست باشند، این رونمایی، ریبوت (Reboot) موردانتظار سری Batman Arkham خواهد بود.

اگر نگاهی به مدعی این شایعه داشته باشیم، سخت می‌توانیم باور کنیم که صحت داشته باشد. نه‌تنها این شایعه در ۴chan نوشته شده -که هیچ‌چیز آن‌جا را نباید باور کرد- که تقریباً به‌جز یک تاریخ معرفی، چیزی به آنچه تا همین الان درباره‌ی بازی جدید بتمن می‌دانیم، اضافه نمی‌کند. البته اتفاق هم افتاده که شایعات ۴chan درست از آب دربیایند.

براساس این شایعه، بازی جدید بتمن که روز ۱۲ ماه مه معرفی می‌شود، یک بازسازی داستانی کامل است، نام Arkham را یدک نمی‌کشد و تقریباً هیچ ارتباطی با سری Arkham ندارد. بازی شهر Gotham City را به‌صورت جهان آزاد در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد و برای رایانه‌های شخصی و کنسول‌های نسل بعدی عرضه خواهد شد. همچنین تأکید شده است که مارک همیل (Mark Hamill) نقش جوکر را ایفا نخواهد کرد.

احتمال بالایی وجود دارد که این‌ها همه ساختگی باشند و بازی روز ۱۲ مه معرفی نشود. اما دقیق‌تر که نگاه کنیم، چند نکته‌ی عجیب وجود دارد. اول اینکه شرکت‌های مهمی مثل پلی‌استیشن، اکس‌باکس و استیم در کنار ناشران ترد پارتی بزرگی مثل Activision، Bethesda، CD Projekt Red، EA، WB Games، Square Enix و… در رویداد Summer Game Fest حضور دارند. شرکت WB Games ممکن است هرچیزی را از جمله بازی نقش‌آفرینی هری‌پاتر معرفی کند اما شروع‌کردن Summer Game Fest با عنوان بزرگی مثل Batman بسیار هیجان‌انگیز خواهد بود؛ خصوصاً بعد از برنامه‌ی Inside Xbox.

بزرگ‌ترین نکته‌ی این شایعه این است که گفته شده اسم رمز آن Sunrise #1 است. Sunrise اسم یک استودیوی بازی‌سازی ژاپنی است که در گذشته روی انیمیشن سریالی Batman: Animated Series کار کرده. البته که این قضیه هم مبهم است و چیز خاصی را تأیید نمی‌کند و ممکن است کاملاً برحسب اتفاق باشد. درهمین حال، ممکن است Sunrise به پایان‌بندی بازی Batman: Arkham Knight و امید روزهای نو اشاره کند، و یا ممکن است کلاً به چیز دیگری مربوط باشد.

به‌هرحال، آنچه روز ۱۲ مه اتفاق می‌افتد جالب خواهد بود؛ چه معرفی بازی بتمن جدید باشد، یا چیز دیگری. حداقل خوب است به‌زودی می‌ببینیم این شایعه درست است یا صرفاً با یک شایعه‌ی تقلبی دیگر طرف هستیم. شما چه فکری می‌کنید؟ به‌نظر شما در این رویداد بازی جدید بتمن معرفی می‌شود؟