پس از 25 سال نسخه جدید بازی شورش در شهر منتشر شده است تا بار دیگر خاطرات خوش گذشته را زنده کند. طبیعتا با گذشت 25 سال بازی تفاوت‌های بسیاری به خود دیده اما هنوز هم حس و حال بازی‌های دوره رترو و استیج‌های معروف آن را به گیمر منتقل می‌کند. حال به مناسبت عرضه این بازی نوستالژیک در مقاله راهنمای بازی Streets of Rage 4 نگاهی بر استیج‌های رترو و نحوه یافتن آن‌‎ها خواهیم داشت.

در طول مراحل شورش در شهر 4 با دستگاه‌های آرکیدی رو به رو می‌شوید که با شکستن آن‌ها به استیج‌‌هایی خاطره‌انگیز از شورش در شهر 2 راهی می‌شوید. در این استیج‌ها شما با چالش‌هایی رو به رو خواهید شد که برای انجام آن‌ها تنها یک فرصت دارید و در صورت خالی شدن نوار سلامت، شکست می‌خورید و به دنیای شورش در شهر 4 بازگردانده می‌شود. البته شاید پیدا کردن استیج‌های رترو کار آسانی نباشد که البته ما سعی داریم تا در این مقاله راه‌های پیدا کردن این چالش‌های جذاب را به شما نشان دهیم.

استیج دوم: Police Precinct

پس از اینکه از زندان خارج شدید، شما باید با نیروهای پلیس درگیر شوید. گرچه شما به راحتی می‌توانید تمام نیروهای نگون بخت پلیس را از پای درآورید اما در این میان فردی به نام بارنی وجود دارد که کشتن او کار آسانی نیست؛ بارنی سعی می‌کند تا با شوکری که در اختیار دارد شما را مغلوب خود کند.

در اینجا سعی کنید تا فاصله خود را با بارنی حفظ کنید و در زمان مناسب شوکر را گرفته و او را شکست دهید. پس از شکست بارنی شوکر را بردارید و به سمت مرحله بعد به پیش بروید. در اینجا شما با اتاقی رو به رو می‌شوید که دستگاه آرکیدی در آن وجود دارد. با شوکری که در اختیار دارید به دستگاه ضربه بزنید تا به اولین استیج مخفی بروید. در این استیج شما با جک، یکی از مینی باس‌های مراحل ابتدایی شورش در شهر 4 رو به رو می‌شوید؛ او را شکست دهید تا به جوایزی دست یابید.

استیج چهارم: Old Pier

راهنمای بازی Streets of Rage 4

استیج بعدی رترو در میانه‌های مرحله Old Pier است. در میانه‌های این مرحله شما به فروشگاهی می‌رسید که چند دستگاه آرکید در آن قرار دارد. البته پیش از رسیدن به این دستگاه آرکید باید با دسته بزرگی از دشمنان رو به رو شوید. در اینجا بارنی که به نظر می‌رسد به این زودی‌ها قصد ندارد تا دست از سر شما بردارد، بازمی‌گردد و باید بار دیگر او را شکست دهید. به یاد داشته باشید که از بارنی فاصله بگیرید و با زمان‌بندی مناسب حملات او را دفع کنید.

پس از شکست بارنی شوکر را بردارید و به سمت فروشگاهی که دستگاه آرکید در آن قرار دارد حرکت کنید. با شوکر به دستگاه ضربه بزنید تا به دومین استیج مخفی بروید.

در این استیج شما با زمزا، یکی از باس‌های شورش در شهر 2 رو به رو خواهید شد. از آن‌جا که زمزا دشنی چابک است، سعی کنید تا ضرباتی سریع به او وارد کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن او را از پا درآورید.

استیج پنجم: Underground

گرچه دستگاه آرکید در این مرحله در فضای باز قرار دارد و به نظر می‌رسد رسیدن به استیج رترو کار آسانی است اما این مرحله یکی از دشوارترین چالش‌های بازیست که بایستی برای تکمیل آن بسیار محتاط باشید.

پیش از وارد شدن به استیج عبارتی به شکل Y روی دستگاه آرکید ظاهر می‌شود. اینجاست که دسته‌ای از موتورسواران و مینی‌باسی به نام کارامل از در و دیوار بر سر شما می‌ریزند. چالش پیش رو این است که شما باید بدون وارد کردن هیچ صدمه‌ای به آرکید دشمنان را شکست دهید؛ در صورتی که خسارتی توسط شما یا یکی از دشمنان به آرکید وارد شود، دیگر امکان وارد شدن به چالش وجود ندارد و شما چاره‌ای جز بارگذاری مجدد مرحله ندارید.

البته می‌توانید برای جلوگیری از صدمه دیدن آرکید دشمنان را به یک سمت از استیج بکشانید و آن‌ها را از میان بردارید. پس از شکست دشمنان شوکر را از زمین بردارید و دستگاه را بشکیند.

در این استیج رترو شما با ابادد (Abadede) که یکی از باس‌های شورش در شهر 2 است، رو به رو می‌شوید. از آن‌جا که ابادد یک باس تهاجمی است، سعی کنید که از حملات او جاخالی دهید و با ضربات سریع صدماتی به او وارد کنید.

استیج هشتم: Art Gallery

راهنمای بازی Streets of Rage 4

پیدا کردن آخرین دستگاه آرکید کار چندان دشواری نیست و درواقع چالش اصلی باس‌های این مرحله است که برای از بین بردن تمامی آن‌‌ها به برنامه‌ای حساب شده نیاز دارید. البته شوکری هم که باید با استفاده از آن دستگاه را بشکنید به خوبی جاسازی شده است و برای پیدا کردن آن باید به گوشه سمت چپ پایین تصویر نگاه کنید.

در چالش پایانی رترو شما به مرحله نهایی شورش در شهر 2 می‌روید؛ جایی که باید با مینی‌باس شیوا و باس Mr. X که رهبر سندیکا است رو به رو شوید.

از آن‌جا که با مردن در استیج‌های رترو به نقشه اصلی بازگردانده می‌شوید، چالش اصلی پیش روی شما در این مرحله مدیریت نوار سلامت است، بهترین راه برای شکست دشمنان در فواصل نزدیک در این مرحله جا خالی دادن و وارد کردن ضربات پر سرعت است.

بازی Streets of Rage 4 ‌هم‌اکنون برای کنسول‌های پلی ‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان ، نینتندو سوییچ و پلتفرم پی‌سی در دسترس است.

منبع: گیم نیوز