هفته‌ی گذشته از سه‌گانه‌ی مافیا رونمایی شد اما متاسفانه تاریخ انتشار یا جزئیات دیگری در مورد این کالکشن اعلام نشد، البته آن‌ها وعده‌ی رونمایی کامل در تاریخ ۳۰ اردیبهشت (۱۹ مه) را دادند. در این میان تصاویر و اطلاعاتی در رابطه با این سه‌گانه فاش شد که آخرین آن‌ها تاریخ انتشار احتمالی Mafia 2: Definitive Edition است.

تاریخ انتشار احتمالی در قالب یک لیست‌ خرده فروشی از سوی فروشگاه مایکروسافت فاش شد. این لیست‌ خیلی سریع از وبسایت فروشگاه مایکروسافت برداشته شد اما مثل همیشه کاربران توانستند قبل از مایکروسافت لیست را مشاهده کنند. بر اساس این فهرست، عنوان Mafia  ۲: Definitive Edition در تاریخ ۳۰ اردیبهشت (۱۹ مه) برای سه پلتفرم رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان منتشر خواهد شد. اگر این لیست اطلاعات صحیح را به ما بدهد، در روز رونمایی از این سه‌گانه می‌توانیم بازی دوم را به صورت بهبود یافته تجربه کنیم.

در فهرست مذکور همچنین آمده بود که بازی دقیقاََ چه ساختاری دارد. در قسمت توضیحات نوشته شده است که این اثر “با جزئیات اچ دی خیره‌کننده‌ای بازسازی شده است”، بنابراین مافیا ۲ یک بازسازی خواهد بود و شاهد ریمیک این عنوان نیستیم.

چند روز پیش نیز فروشگاه مایکروسافت اطلاعاتی از بازی اول مافیا فاش کرد که جذاب‌تر از جزئیات مربوط به بازی دوم است. به نظر می‌رسد بازی اول از این سری از ابتدا ساخته شده و یک ریمیک تمام عیار خواهد بود. اگرچه به زودی می‌توانیم بازی دوم را خریداری کنیم اما  با توجه به این فهرست لو رفته، ریمیک بازی اول در تاریخ ۲۸ اوت (۷ شهریور) در دسترس بازی‌بازان قرار خواهد گرفت.

لازم به ذکر است که هیچ چیز از سوی ناشر بازی تایید نشده و اطلاعات بالا بر اساس فهرستی تایید نشده از سوی فروشگاه مایکروسافت به بیرون درز پیدا کرده است. در هر حال نباید مدت زمان زیادی تا رونمایی رسمی صبر کنید، در تاریخ ۳۰ اردیبهشت اطلاعات مربوط به این سه‌گانه منتشر خواهد شد.