اگرچه شرکت مایکروسافت به بازی‌بازان اطمینان داده است کنسول اکس‌باکس سری اکس در زمان تعیین شده وارد بازار خواهد شد اما همچنان برخی از طرفداران نسبت به این موضوع تردید دارند. این نگرانی ارتباطی با قدرت تیم مایکروسافت در برنامه‌ریزی یا اعتماد کاربران به آن‌ها ندارد بلکه اثرات شیوع ویروس کرونا در جهان باعث چنین شک‌هایی شده است. با این حال، اگر آخرین شایعه‌ی منتشر شده در این باره را باور کنیم، تیم اکس‌باکس در تاریخ مشخص شده کنسول جدید خود را عرضه خواهد کرد. گزارش جدید به ما می‌گوید، اکس‌باکس سری اکس در حال حاضر مرحله‌ی تولید را می‌گذراند و در تعطیلات ۲۰۲۰ در دسترس قرار خواهد گرفت.

یکی از منابع خبری خارجی با نام XboxEra ادعا می‌کند بخشی از مصاحبه‌ی میان وبسایت فرانسوی Xboxygen و رئیس بخش فرانسه‌ی اکس‌باکس، اینا گلبرت (Ina Gelbert)، را در اختیار دارد و این مصاحبه حاوی نکات جالبی است. در این مصاحبه به طور مستقیم از گلبرت سوال شده است که آیا تولید اکس‌باکس سری اکس در کارخانه‌ها جریان دارد یا خیر. گلبرت در جواب چنین گفت:

در این شرایط کارهای زیادی باید انجام دهیم تا کنسول عرضه شود.”

منظور از بیانیه‌ی فوق این است که برای رسیدن به لانچ در تعطیلات ۲۰۲۰، کنسول در کارخانه‌ها مراحل تولید خود را طی می‌کند.

قبل از پرسش فوق، مصاحبه‌کننده از گلبرت پرسید که آیا فرانسه در زمان لانچ به تعداد کافی کنسول دریافت خواهد کرد یا خیر، او در پاسخ توضیح داد که در حال حاضر فرانسه جزو کشورهایی است که در اولویت قرار دارند. آن‌ها برنامه دارند به تعداد کافی کنسول تولید کنند اما با این وجود برخی فاکتورها تحت کنترل تیم اکس‌باکس قرار ندارد. گلبرت در ادامه توضیح داد:

در حال حاضر من هیچ ریسکی برای فرانسه نمی‌بینم اما ممکن است در زمان لانچ آن‌قدر تقاضا بالا برود که ما نتوانیم در لحظه کاری انجام دهیم.

همان‌طور که از صحبت‌های گلبرت می‌توان فهمید، در حال حاضر همه چیز طبق برنامه پیش می‌رود و تنها مواردی که اوضاع را تغییر می‌دهند فاکتورهای غیر قابل کنترل هستند.

 کنسول اکس‌باکس سری اکس برای عرضه در تعطیلات ۲۰۲۰ در نظر گرفته شده است. به نظر می‌رسد مراحل تولید کنسول در جریان قرار دارد و تنها اتفاقات غیرقابل کنترل می‌تواند باعث تاخیر در عرضه‌ی آن شود، اتفاقاتی مانند موج دوم شیوع ویروس کرونا یا تقاضای شدید کنسول می‌تواند خبر بدی برای طرفداران باشد