بدون شک Call of Duty: Modern Warfare یکی از موفق‌ترین بازی‌های این سری محبوب به حساب می‌آید. بخشی از این محبوبیت به دلیل وجود حالت بتل رویال رایگان، تحت عنوان Warzone است. در این میان، موضوعی که طرفداران را طی ماه‌های اخیر بسیار ناراحت کرده است، حجم بسیار زیاد بازی و به‌روزرسانی‌های آن است. آخرین به روزرسانی Modern Warfare به تازگی و در تاریخ دوشنبه، ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ (۱۸ ماه مه ۲۰۲۰) منتشر شد. حجم این به‌روزرسانی برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان، حدود ۳۱ گیگابایت است!

با وجود این چنین به‌روزرسانی‌هایی، تعجبی ندارد که حجم کامل بازی به حدود ۲۰۰ گیگابایت نزدیک شود. پیش از انتشار این به‌روزرسانی، برای اجرای بازی حدود ۱۸۰ گیگابایت فضای خالی نیاز بود و طرفداران از این که برای دریافت یک به‌روزرسانی ۳۰ گیگابایتی باید ۱۰۰ گیگابایت فضای خالی داشته باشند به شدت ناراضی بودند. با شروع فصل دوم بازی، بازی‌بازان مجبور به دریافت یک فایل حجیم ۹۴ گیگابایتی برای رایانه‌های شخصی و حجم کم‌تری برای کنسول‌ها شدند. با اعتراض بازی‌بازان اکتیویژن (Activision) قول داد که به‌روزرسانی‌های بعدی کم حجم‌تر خواهند بود. با وجود این که این قول به حقیقت پیوست و دیگر نیاز به دریافت فایل‌های ۹۰ گیگابایتی نیست، همچنان کاربران از حجم به‌روزرسان‌ها ناراضی هستند.

بسیاری از بازی‌بازان، نگرانی خود از افزایش مداوم حجم بازی Call of Duty: Modern Warfare را ابراز می‌کنند. در حال حاضر، فضای اشغال شده توسط این بازی حدود ۲ برابر عنوان AAA و جدید Assassins Creed: Odyssey است. به‌روزرسانی اخیر، محتوای زیادی شامل نقشه‌های جدید مانند Hardhat (که میان هوادارن محبوب است)  را به بازی اضافه می‌کند. با شرایط فعلی، برنامه‌ی توسعه‌دهندگان برای کاهش و مدیریت حجم بازی در به‌روزرسانی‌های بعدی مشخص نیست.

نظر شما درباره‌ی حجم بالای بازی Call of Duty: Modern Warfare چیست؟ شما هم برای آزاد کردن فضا برای دریافت به‌روزرسانی‌های حجیم این بازی دچار مشکل شده‌اید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.