به گزارش بازیمی به نقل از زومجی  عناوین هنگام عرضه‌ی یک کنسول جدید، یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در زمینه‌ی تضمین فروش آن کنسول هستند. این عناوین علاوه بر داشتن کیفیت قابل قبول، باید توانند که توانایی‌های کنسول را به خوبی به رخ بکشند. خود پلی‌استیشن ۴ به هنگام عرضه عناوینی مانند Infamous Second Son را داشت که هنوز هم جلوه‌های بصری خیره‌کننده‌ای دارد و به خوبی قدرت کنسول نسل هشتمی سونی را به نمایش گذاشت.

اما برخلاف مایکروسافت، سونی تصمیم گرفته است که برای نسل نهم فعلا حرف زیادی نزند و هنوز اطلاعات زیادی درباره‌ی بازی‌های پلی‌استیشن ۵ نداریم. در واقع، تنها عنوان هنگام عرضه‌ی تاییدشده‌ی پلی‌استیشن ۵ Godfall است. حال به تازگی ماکسیمیلیان دود (Maximilian Dood)، یکی از بازی‌بازان حرفه‌ای بازی‌های مبارزه‌ای، اعلام کرده است که از طریق دوستان خود در صعنت بازی‌های ویدیویی، متوجه عناوین هنگام عرضه‌ی پلی‌استیشن ۵ شده است:

لاین‌آپ هنگام عرضه‌ی پلی‌استیشن ۵ عظیم خواهد بود! سونی برای مدتی طولانی در حال کار برروی این بازی‌ها بوده است و مدت‌ها به گوش من می‌رسد که قرار است شاهد مجموعه‌ی بزرگی از بازی‌های پلی‌استیشن ۵ باشیم.

این گفته‌ها با صحبت‌های اخیر سونی هم همخوانی دارد. آن‌ها به تازگی اعلام کردند که قصد دارند تا مجموعه‌ی متقاعدکننده‌ای از بازی‌های پلی‌استیشن ۵ را معرفی کنند. همچنین شایعاتی از ریبوت کامل Silent Hill به صورت انحصاری برای پلی‌استیشن ۵ به گوش می‌خورد. نام گوریلا گیمز (Guerrilla Games) و دنباله‌ی Horizon: Zero Dawn هم دائما در اخبار دیده می‌شود.

در نهایت باید گفت که تمام این حرف‌ها در حد شایعه هستند و برای تایید درستی یا نادرستی آن‌ها باید منتظر ماند. در حال حاضر می‌توان گفت که به احتمال زیاد در ماه ژوئن، شاهد اولین حرکت بزرگ از سوی سونی خواهیم بود.