به گزارش بازیمی به نقل از گیم فا در واقع بازی Warface: Breakout یک نسخه‌ی فرعی از عنوان رایگان Warface محسوب می‌شود. طبق اعلام استودیوی مای گیمز، بازی Warface: Breakout با الهام از سری محبوب Counter-Strike ساخته شده است و یک رقابت مهیج و آنلاین تیراندازی با زاویه‌ی اول‌شخص را در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد داد.

بر خلاف عنوان اصلی Warface، نسخه‌ی فرعی آن رایگان نخواهد بود و بازی‌بازان باید برای تجربه‌ی بازی Warface: Breakout آن را خریداری کنند. این بازی هم‌اکنون در دسترس بازی‌بازان قرار دارد و می‌توانند نسبت به خرید آن اقدام کنند. نسخه‌‌ی استاندارد این بازی با قیمت ۲۰ دلار و نسخه‌ی Deluxe Edition آن با قیمت ۳۰ دلار به فروش خواهد رسید که البته دارای چندین پاداش درون بازی به مانند پوسته‌های ویژه خواهد بود.

استودیوی مای گیمز اظهار داشت که بازی Warface: Breakout دارای یک گیم‌پلی منحصر به فرد و در عین حال مشابه عناوین تیراندازی اول‌شخص کلاسیک خواهد بود. همچنین کنترل این بازی بسیار خاص بوده و به خوبی برای کنسول‌ها بهینه شده است. بخش گیم‌پلی این بازی نیز به مانند بازی‌های چندنفره‌‌ی کلاسیک خواهد؛ بدین صورت که یک گروه بمبی را کار می‌گذارد و سعی در منفجر شدن آن می‌کند در حالی که بازی‌بازان گروه دیگر باید بمب را خنثی کنند.

بازی‌بازان با کامل کردن ماموریت‌ها و چالش‌های بازی اعتبار کسب می‌نمایند که با شروع هر نوبت از بازی می‌توانند آن را صرف تهیه‌ی اسلحه‌های دلخواه و تجهیزات منحصر به فرد کنند. مشابه این مکانیسم را دقیقا در عنوان Counter-Strike مشاهده کرده‌ایم. همچنین اعلام شد که این بازی دارای بیش از ۳۰ اسلحه‌ی واقعی خواهد بود. این اسلحه‌ها شامل تیربار، مسلسل، اسلحه‌های دوربین‌دار و انواع کلت کمری خواهد بود.

در هنگام عرضه‌ی بازی Warface: Breakout پنج نقشه در دسترس بازی‌بازان قرار خواهد داشت که عبارتند از: Storage ،Facility ،Oasis و Sandstorm. نقشه‌های بیشتر بعداً از طریق برنامه‌های پشتیبانی، به‌روزرسانی‌ها و بسته‌های الحاقی به بازی اضافه خواهند شد. همچنین استودیوی مای گیمز تایید کرد که بازی Warface: Breakout خرید‌های درون برنامه‌ای و لوت‌باکس نخواهد داشت اما بازی‌بازان قادر خواهند بود تا برخی موارد تزئینی به مانند پوسته‌ها را با پول واقعی خریداری کنند که البته این موارد تاثیری در روند گیم‌پلی و تعیین نتیاج مبارزات نخواهند داشت.

عنوان Warface در ابتدا توسط استودیوی خوش‌نام Crytek توسعه یافته بود که بعد‌ها به شرکت مای گیمز واگذار شد. بازی Warface هم‌اکنون برروی کنسول‌های نینتندو سوییچ، اکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد. همانطور که اشاره شد نسخه‌ی فرعی این بازی با نام Warface: Breakout امروز معرفی گردید و برروی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان عرضه خواهد شد.