به گزارش بازیمی به نقل از گیم فا کمتر از یک هفته‌ی دیگر و در تاریخ ۱۶ خرداد، مراسم جدید سونی با محوریت نمایش گیم‌پلی عناوین پلی‌استیشن ۵ به صورت استریم پخش خواهد شد. مراسمی که خیل عظیمی از بازی‌بازان چشم‌انتظار آن هستند تا پس از مدت‌ها شاهد کیفیت عناوین نسل آینده باشند. البته این مراسم، با مراسم‌های سال‌های گذشته سونی یک تفاوت اساسی دارد؛ دیگر خبری از یک رویداد فیزیکی با حضور جمعیتی از هواداران نیست و به جای آن این مراسم به صورت دیجیتالی برگزار خواهد شد. در حالی که این موضوع ممکن است هواداران را درباره‌ی حس و حال آن نگران کند، سونی خیال آن‌ها را راحت کرد و وعده‌ی “تجربه‌ای مشابه حضور در سالن‌های E3” را به بازی‌بازان داد. از این موارد که بگذریم، به چگونگی بازی‌های انحصاری سونی در نسل نهم می‌رسیم. موضوعی که باز هم مورد توجه این شرکت قرار گرفت و ماموریت این عناوین را “بهره‌بردای حداکثری از ویژگی‌های پلی‌استیشن ۵” نامید. اکنون نیز پیتر دالتون (Peter Dalton)، کارگردان فنی استودیوی بلوپوینت اظهاراتی را درباره‌ی این کنسول منتشر کرده است.

همان طور که احتمالا مطلع هستید، بلوپوینت توسعه‌دهنده‌ای است که مشغول کار برروی یک عنوان برای پلی‌استیشن ۵ است. موضوعی که توسط شرکت سونی هم تایید شده است. در حقیقت، همه‌ی اعضای این استودیو عمیقا درگیر توسعه‌ی عنوان مذکور هستند. عنوانی که مارک سرنی (Mark Cerny)، معمار ارشد پلی‌استیشن ۵ از آن با نام “یک بازی بزرگ” یاد کرده بود.

ظاهرا قرار است تا در جریان رونمایی روز جمعه‌ی سونی، شاهد اولین نمایش این بازی نیز باشیم. پیتر دالتون در واکنش به تایید مسئله‌ی رونمایی از عناوین آینده پلی‌استیشن، با انتشار پستی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت:

من برای آینده خیلی هیجان‌زده هستم. وقت آن است تا به سمت جلو حرکت کنیم و محدودیت‌های قدیمی تجربه‌ی بازی را پشت سرمان جا بگذاریم.

شایعات حاکی از آن است که این بازی بازسازی عنوان فراموش‌نشدنی Demon’s Souls است. در این صورت، تماشای گیم‌پلی آن بسیار دیدنی خواهد بود. البته زمان همه چیز را مشخص خواهد کرد.