به گزارش بازیمی به نقل از گیم فا در حقیقت یک وبسایت معروف روسی با نام گیم‌مگ (Gaemmag) جزئیاتی در مورد طراحی پلی‌استیشن ۵ منتشر کرده است، اطلاعات مذکور از طریق سازنده‌ای به دست آن‌ها رسیده است که در حال حاضر برروی یک بازی پلی‌استیشن ۵ کار می‌کند. در هر صورت به خاطر داشته باشید که این خبر تنها در سطح یک شایعه ارزش دارد و چیزی رسمی نیست.

بر اساس صحبت‌های این منبع، طراحی نهایی پلی‌استیشن ۵ هیچ شباهتی به طرح‌های مفهومی طرفداران یا طرح‌های لو رفته ندارد و از طرفی به کنسول نسل بعدی مایکروسافت، اکس‌باکس سری اکس، نیز هیچ شباهتی نخواهد داشت و در اصل شاهد یک کنسول سنتی ساده، مربعی شکل و کاملاََ متقارن خواهیم بود. بر اساس این گزارش، پلی‌استیشن ۵ در گوشه‌ها انحنا خواهد داشت و همچنین بسیار بزرگ و سنگین است. تقریباََ اندازه‌ی آن دو برابر پلی‌استیشن ۴ پرو خواهد بود. به همین دلیل احتمال عرضه‌ی نسخه‌ی کوچک‌تر آن با نام اسلیم در آینده وجود دارد.

منبع مذکور در ادامه توضیح داد که این کنسول از نظر طراحی شامل یک برتری منحصر به فرد می‌شود که البته در مورد آن توضیحی ارائه نداد. از طرفی به نظر می‌رسد پلی‌استیشن ۵ یک قابلیت نرم‌افزاری دارد که به شکلی از آن رونمایی شده اما هیچکس به اندازه‌ی کافی به آن توجه نکرده است. سونی به زودی اطلاعات تکمیلی در مورد آن را منتشر خواهد کرد.

همان‌طور که می‌دانید به دلیل شیوع ویروس کرونا  و به دنبال آن عواملی مانند کار کردن سازندگان از خانه و محدودیت‌های سفر‌ بین‌المللی مشکلاتی را به وجود آورده است که ارزیابی کنسول و کنترل صلاحیت خط‌های تولید را تحت تاثیر قرار می‌دهد اما طبق صحبت‌های شرکت سونی مراحل توسعه‌ی کنسول‌ نسل بعدی آن‌ها همچنان با هدف عرضه در تعطیلات سال ۲۰۲۰ پیش می‌رود. تا به این لحظه مشکلی جدی‌ در توسعه‌ی نرم‌افزار بازی‌های استودیو‌های سونی به وجود نیامده است و همه چیز مطابق برنامه‌ریزی پیش می‌رود.