یکی از نکات بسیار جالبی که در گیم‌پلی بازی The Last of Us Part II  وجود دارد، قابلیت گیتار زدن شخصیت اصلی بازی یعنی الی (Ellie) است که دست  مخاطب را به صورت کامل برای خلق هر نوع موسیقی باز می‌گذارد و خب همان‌طور  که انتظار می‌رفت تعدادی از طرفداران خوش ذوق درحالی که هنوز یک هفته هم از  انتشار این عنوان نگذشته است، دست به خلق و یا نواختن موسیقی‌های مشهور  زده‌اند. در ادامه همراه ما باشید تا نگاهی به چندتا از این ویدئو‌ها داشته  باشیم.

اثر جدید استودیو‌ی  ناتی داگ (Naughty Dog) سرانجام پس از چند سال انتظار در جمعه‌ی هفته‌ی  گذشته منتشر شد و همان‌طور که از این استودیو انتظار می‌رفت، شاهد  بازخوردهای بسیار مثبتی نسبت به بازی The Last of Us Part II از سوی  منتقدین و طرفداران واقعی این سری بودیم. یکی از مواردی که استودیو‌ی ناتی  داگ و همین‌طور راک‌استار (Rockstar) به آن مشهور هستند، رعایت جزئیات  بسیار بالا در ساخت آثارشان است؛ و مطمئناً بازی The Last of Us Part II  نیز از این قائده مستثنی نیست. در کنار انواع و اقسام ریزه کاری‌هایی که در  ساخت بازی The Last of Us Part II به آن‌ها توجه شده است، یکی از  بزرگ‌ترین آن‌ها را می‌توان گیتار زدن الی در این بازی دانست که به قدری در  نحوه‌ی قرار گرفتن حالت انگشتان و همین‌طور حرکت سیم‌های گیتار دقت شده  است که که بسیاری از افراد آشنا با این نوع ساز، نحوه‌ی پیاده‌سازی آن در  The Last of Us Part II را شگفت‌انگیز و بی‌نقص می‌دانند. در کنار این  جزئیات بسیار بالا در طراحی آلت موسیقی و حرکت اعضای بدن الی، استودیو‌ی  ناتی‌داگ توانسته است به شیوه‌ای نحوه‌ی نواختن موسیقی را در این بازی  پیاده‌سازی کند که بازی‌بازان تقریباً قادر به نواختن تمام موسیقی‌های  دلخواه خود، در صورت آشنایی با این آلت موسیقی باشند.

اما در حالی که  تنها کمتر از یک هفته از انتشار این بازی می‌گذرد، تعدادی از طرفداران  موفق شده‌اند نحوه‌ی کار با این مکانیزم را به خوبی آموخته و به نواختن  موسیقی دل‌خواه خود بپردازند. در ادامه تعدادی از این ویدئو‌ها را تماشا  می‌کنیم.