پس از گمانه‌زنی‌های فراوان، بالاخره تریلری از Resident Evil 8 در دسترس ما قرار گرفته است. این بازی قرار است برای کنسول‌های نسل بعدی عرضه شود و اول به برخی اطلاعات رسما منتشر شده از سوی کپکام (Capcom) می‌پردازیم. نام رسمی هشتمین نسخه‌ی اصلی Resident Evil، در واقع همان Resident Evil Village است. همچنین در این بازی خبری از هیچ گونه صفحه‌ی بارگذاری نخواهد بود که نوعی تبلیغات برای اکس‌باکس سری اکس و پلی‌استیشن ۵ حساب می‌شود.

در این بازی قرار است که دنباله‌ی داستان ایتن، قهرمان بازمانده از Resident Evil 7، را مشاهده می‌کنیم، اما کریس ردفیلد (Chris Redfield) که بار دیگر دچار تغییرات ظاهری شده است، قرار است به نحوی زندگی ایتن را که به حالت عادی بازگشته دوباره زیر و رو کند. حال بیایید از اطلاعات رسمی دوری کنیم و به سمت بررسی خود تریلر برویم تا ببینیم چه چیزی از آن دستیگرمان می‌شود.

اوضاع برای کریس یا ایتن (Ethan) خوب به نظر نمی‌رسد

“داستان او به پایان می‌رسد”. تریلر با این جمله‌ی شوم آغاز می‌شود. هر چند ایتن به وضوح در حال گذراندن دوران بدی است، اما او نسبتا شخصیت جدیدی برای چنین تهدیدی محسوب می‌شود. پس احتمالا “او” به کریس اشاره دارد و خبر از فاسد شدن او به نحوی می‌دهد. این احتمال از آن جایی قوت می‌گیرد که تصویر معرفی رسمی بازی، کریس را با ظاهری تاریک و همان ارگانیسم Resident Evil 7 نشان می‌دهد.

ایتن و میا (Mia) در آرامش به سر می‌برند

در تریلر صدایی زنی را می‌شنویم که احتمالا میا است و او را در حال خواندن شعری مرموز و ترسناک می‌بینیم. شایعات بازی به بچه‌دار شدن میا و ایتن در سال‌های بین Resident Evil 7 و Village اشاره می‌کردند و در تریلر هم شاهد نوزادی بودیم. البته این شایعات به حضور توهمات هم اشاره می‌کردند که ممکن است هر چیزی که می‌بینیم واقعیت نداشته باشد.

ظاهر زیبا و خوفناک دهکده

به گفته‌ی کپکام، دهکده‌ی Resident Evil Village قرار است که شخصیت خود را داشته باشد. در تصویر بالا می‌توانید آن را در شکوه کامل ببینید. در ادامه‌ی تریلر هم گویا به قلعه‌ی واقع در راس دهکده می‌رویم که با توجه به علاقه‌ی سری Resident Evil به دالان‌ها و دخمه‌ها، فقط به معنای خبر خوب است.

نوزاد مومیایی مهم است

به گفته‌ی کپکام، این نوزاد که در تریلر به نمایش در آمد، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، به طوری که آن‌ها در ابتدا مطمئن نبودند که آیا باید آن را در تریلر نشان دهند یا نه. با این حال نمی‌توان الان معنای آن را مشخص کرد. نزدیک‌ترین چیزی که در دنیای Resident Evil می‌توان به این نماد تشبیه کرد، جنین G-Embryo از Residnet Evil 2 است که بازی را به G-Virus و ویلیام برکین ربط می‌دهد. در حالی که چیزی مانند هیولای G-Virus در این تریلر مشاهده نشد.

نمایش دوباره‌ی این نماد مرموز در تریلر

این در قطعا یک پازل است

با توجه به سابقه‌ی Resident Evil، احتمال آن کم است که این در یک پازل بر سر راه بازی‌باز نباشد. خصوصا آن دایره‌ی خالی مرکز آن، احتمالا جای یک جسم است که باید توسط بازی‌باز پیدا و در مکان مناسب قرار داده شود. این نما ما را بسیار به یاد رامون سالازار (Ramon Salazar) و قلعه‌ی او در Resident Evil 4 می‌اندازد.

آیا نوزاد ایتن یک سلاح زیستی است؟

شایعات پیش از معرفی رسمی بازی، به حضور بچه‌ی ایتن در بازی اشاره کرده بودند و با توجه به حضور یک نوزاد در تریلر بازی، احتمالا همین طور خواهد بود. با توجه به اینکه هم ایتن و هم میا تحت تاثیر ارگانیسم Resident Evil 7 بودند، آیا کودک آن‌ها هم مانند اولین (Eveline)، شخصیت شرور Residnet Evil 7، یک سلاح زیستی خواهد بود؟

نشان آمبرلا

بار دیگر در این تصویر احتمالا شاهد یک پازل هستیم. اما نکته‌ی جالب، نشان آمبرلا در مرکز این پازل است. اول باید گفت که لوگوی آمبرلای اصلی که باعث فاجعه‌ی راکون‌سیتی شد، در واقع از طرف یکی از موسسان آن شرکت، آزول اسپنسر (Oswell Spencer) است. اما این نشان آمبرلا، آبی است. آمبرلای آبی در واقع به عنوان نقطه‌ی مقابله با آمبرلای اصلی به وجود آمد و هدف آن جمع کردن گندکاری آمبرلا و مبارزه با تروریسم زیستی بود. با این حال آن‌ها هم چندان مورد اعتماد نیستند و این لوگو در هر صورت خبر بدی است.

قدرت‌های عجیب جادوگر دهکده

این جادوگر که در تریلر به نمایش در آمد، ظاهرا قدرت‌هایی مشابه با مارگارت بیکر (Marguerite Baker) از Resident Evil 7 دارد. خصوصا توانایی ناپدید شدن در ابری از حشرات و پدیدار شدن در مکانی دیگر. نقش یا هدف این جادوگر هنوز مشخص نیست، اما بعید است که شاهد شخصیت خیری باشیم. به نظر با یک باس‌فایت درست و حسابی طرف هستیم.

بازگشت ماجینی (Majini) جلاد؟

به نظر می‌رسد که در این نما شاهد ماجینی، جلاد بزرگ Resident Evil 5 هستیم. از آن جایی که شاهد اشارات و حس و حال کلی Resident Evil 4 هم در این تریلر هستیم، به نظر می‌رسد که پس از Resident Evil 7، کپکام قصد دارد که به ریشه‌های سری بازگردد.

لوئیس سرا (Luis Sera) از Resident Evil 4؟

احتمالا این گمانه‌زنی حقیقت ندارد، اما بسیاری از هواداران امیدوارند که فرد به نمایش در آمده در تصویر بالا، همان دکتر دوست‌داشتنی یعنی لوئیس سرا از Resident Evil 4 باشد. مشکل این است که لوئیس سرا در Resident Evil 4 کشته شد. هر چند که افراد در سری Resident Evil، چندان عادت به مرده ماندن ندارند. در هر صورت، بازگرداندن لوئیس سرا حرکت بسیار جالبی خواهد بود.

بازگشت آمبرلای آبی

Resident Evil 7 با ورود کریس ردفیلد و آمبرلای آبی به پایان رسید و آن‌ها بودند که ایتن را نجات دادند. همچنین در نمای بالای، می‌توانیم کریس را ببینیم که جلوی در ورودی خانه‌ی ایتن ایستاده است. البته آمبرلای آبی با وجود مرموز بودن، در طرف قانون است و معمولا کارهای مثبتی انجام می‌دهد. پس معلوم نیست که هدف این گروه جدید چه خواهد بود.

قطع شدن دوباره‌ی دست ایتن؟

در Resident Evil 7، میای تسخیرشده دست ایتن را قطع کرد که البته کمی بدتر توسط خانواده‌ی بیکر، شاهد وصل شدن دوباره‌ی دست او بودیم. موضوعی که کمی عجیب به نظر می‌رسد و برخی افراد معتقد بودند که ارگانیسم شیطانی بازی، به ایتن نوعی قدرت درمان داده بود. در تصویر بالا ظاهرا ایتن دوباره دست خود را از دست داده است. هر چند انگشت شست او در تصویر دیده می‌شود، اما به نظر می‌رسد که این خانم محترم در حال نوشیدن خون از بخشی از دست قطع شده‌ی ایتن است.

گرگینه‌ها

به نظر می‌رسد که گرگینه‌ها دشمن اصلی Resident Evil Village باشند. البته این موجودات خیلی شبیه به گرگینه‌ها هستند و احتمالا بازی با توجه به ویروس‌های مختلف آمبرلا، توضیح خاص خود را برای آن‌ها ارائه خواهد داد.

با کریس ردفیلد جدید آشنا شوید

کریس ردفیلد در طول سری تغییرات زیادی داشته است و به نظر می‌رسد که این بار با یک نسخه‌ی مرموزتر از او طرف هستیم. همچنین او به نظر جز شخصیت‌های منفی در این نسخه است و در تریلر می‌بینیم که او میا را می‌کشد. البته با توجه به شایعاتی که در مورد حضور توهمات در بازی منتشر شده است، شاید این صحنه واقعی نباشد. در هر صورت اصلا بعید نیست که جمله‌ی “داستان او به پایان می‌رسد” در مورد کریس باشد.

با این اوصاف، این بررسی و نظر ما در مورد تریلر معرفی Resident Evil Village بود. خوب است که ببینیم این سری دوباره به حس و حال مرموز خود بازگشته است. در هفته‌های آتی منتظر اخبار بیشتر از این بازی باشید و در صورتی که نکته‌ای را در تریلر مشاهده کرده‌اید که از دید ما دور مانده است، قطعا در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.